Duda w programie kontrowersyjnego dziennikarza Fox News. "Grzeczna, kulturalna rozmowa"

Kancelaria Prezydenta potwierdziła, że Andrzej Duda był gościem amerykańskiej prawicowej telewizji Fox News. Prezydent wystąpił w programie znanego z kontrowersyjnych wypowiedzi Tuckera Carlsona. Odcinek z udziałem prezydenta ma zostać wyemitowany w najbliższych dniach.

Prezydent Andrzej Duda zakończył kilkudniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. Zanim jednak opuścił USA, udzielił wywiadu m.in. amerykańskiej prawicowej telewizji Fox News. Polityk wystąpił w programie Tuckera Carlsona.

"Wywiad nie był na żywo. Zostanie wyemitowany w najbliższych dniach. Grzeczna, kulturalna rozmowa. Tego samego dnia Andrzej Duda rozmawiał też z TVN24, TVP Info oraz Radiem Rampa" - przekazał w sobotę na Twitterze sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch.

Carlson jest znanym zwolennikiem prezydentury poprzedniego amerykańskiego przywódcy, Donalda Trumpa. W swoich wypowiedziach krytykował niektóre z obostrzeń związane z pandemią koronawirusa, podważał też skuteczność szczepień. Był też oskarżany m.in. o rasizm i seksizm.

Zobacz wideo Prezydent przeciw obowiązkowym szczepieniom. Dr Karauda komentuje

Andrzej Duda w Fox News

Jeden z użytkowników Twittera stwierdził w konwersacji z Kumochem, że Tucker jest przeciwnikiem obecnego prezydenta USA Joe Biden'a, "ulubieńcem Rosjan"i wygłasza krytyczne uwagi dotyczące szczepień. Twitterowicz zapytał tym samym przedstawiciela Kancelarii Prezydenta, "czy to na pewno dobry pomysł, aby prezydent Polski spotykał się z Carlsonem".

"Dziennikarze od zadawania pytań, politycy od odpowiadania. Prezydent Duda zachęca do szczepień, nie jest 'anty-Bidenem' i nie jest 'ulubieńcem Rosjan'. Prezydent opowiadał o swoich poglądach oraz o prorodzinnych działaniach Polski. Nie komentował polityki w USA" - odparł Jakub Kumoch.

Więcej o: