Nieoficjalnie: Stan wyjątkowy będzie przedłużony do grudnia. Co z mediami? "Kamiński nie chce się zgodzić"

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że przedłużenie stanu wyjątkowego jest już niemal pewne. Według dziennikarzy RMF FM i Wprost.pl, ma on potrwać kolejne 60 dni. Mało prawdopodobne wydaje się, że rząd poluzuje ograniczenia dla mediów.

Z ustaleń RMF FM wynika, że stan wyjątkowy, który powinien zakończyć się 1 października, zostanie przedłużony do grudnia. Stacja zwraca uwagę, że w ostatnich dniach Straż Graniczna odnotowuje znacznie więcej nielegalnych przekroczeń granicy, niż to miało miejsce wcześniej. Wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego musi zaakceptować prezydent oraz Sejm. Sam rząd decyzję w tej sprawie podejmie zapewne w przyszłym tygodniu. 

Zobacz wideo "Na granicy w krzakach i pod drzewami umierają ludzie. To kryzys humanitarny"

Nieoficjalnie: Stan wyjątkowy przedłużony. Nadal bez wstępu dla mediów

Również Wprost.pl podaje nieoficjalnie, że stan wyjątkowy zostanie przedłużony do grudnia. Jak czytamy w artykule, rząd nie ma w planach umożliwienia dziennikarzom wstępu na przygraniczne tereny. - MSWiA, a dokładniej Mariusz Kamiński, nie chce się zgodzić, żeby pozwolić mediom pracować na miejscu. Osobiście uważam, że to błąd - mówi anonimowo jeden ze współpracowników Mateusza Morawieckiego. 

SG: Od maja granicę polsko-białoruską przekroczyło 500 dzieci SG: Od maja granicę polsko-białoruską przekroczyło 500 dzieci

- Jeśli dziennikarze zostaliby wpuszczeni na teren przy granicy, to TVN24 cały czas nadawałoby stamtąd, pokazując koczujących imigrantów. To wizerunkowo źle by wyglądało - stwierdza inny informator Wprost.pl. Rozmówca tygodnika zwraca uwagę, że "robi się coraz chłodniej, więc przypadków śmierci z wychłodzenia może być więcej". - Musimy się na to przygotować - mówi.

Stan wyjątkowy obowiązuje od 2 września w strefie przygranicznej z Białorusią. Został wprowadzony w 183 miejscowościach w woj. lubelskim i podlaskim. Pełną listę miejscowości objętych stanem wyjątkowym znajdziecie w materiale poniżej:

Płot na granicy polsko-białoruskiej Miejscowości, które mają być objęte stanem wyjątkowym [LISTA]

Więcej o: