Borys Budka na urodzinach Mazurka. "Donald Tusk bardzo mocno zareagował na tę sytuację"

- Jesteśmy na "wojnie" z PiS-em, chcemy odsunąć PiS od władzy, więc takie sytuacje nie powinny się zdarzyć, stąd ta reakcja Tuska - powiedział w czwartek na antenie Polsat News poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński. Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej odniósł się tym samym do obecności polityków opozycji m.in. Borysa Budki na imprezie urodzinowej dziennikarza Roberta Mazurka.

W czwartek (23 września) gościem programu Polsat News "Graffiti" był poseł Koalicji Obywatelskie Marcin Kierwiński. Polityk był pytany o obecność polityków Platformy Obywatelskiej na urodzinach Roberta Mazurka oraz o reakcję szefa PO - Donalda Tuska na wspólną zabawę z politykami partii rządzącej. 

Zobacz wideo Śmiszek: Negocjowanie z PiS to jest otwieranie puszki Pandory

Marcin Kierwiński: Donald Tusk bardzo mocno zareagował na tę sytuację

Już wcześniej w Gazeta.pl pisaliśmy o tym o, że rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec przekazał PAP, że Donald Tusk wezwał polityków Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka na rozmowę "w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących". W trakcie spotkania Budka i Siemoniak oddali się do dyspozycji lidera partii.

Sprawę skomentował też sekretarz generalny partii. - Jesteśmy na "wojnie" z PiS-em, chcemy odsunąć PiS od władzy, więc takie sytuacje nie powinny się zdarzyć, stąd ta reakcja Tuska - wyjaśnił poseł Marcin Kierwiński. I dodał, że "to nie wątpliwie były trudne dwa dni. Donald Tusk bardzo mocno zareagował na tę sytuację".

Kierwiński był również pytany o słowa Jana Grabca, który przekazał PAP, że Donald Tusk przedstawi rekomendacje w tej sprawie na najbliższym zarządzie krajowym. - Nie jest żadną intencją, żeby stawiać kogoś przed plutonem egzekucyjnym - podkreślił sekretarz generalny PO.

Robert MazurekUrodziny Roberta Mazurka. "Traktuję polityków jak kolegów z pracy"

Politycy na urodzinach Roberta Mazurka 

Doniesienia o urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka, w których brali udział politycy opozycji i partii rządzącej, pojawiły się w "Fakcie" we wtorek (21 września). Na zdjęciach opublikowanych w dzienniku znaleźli się politycy PiS, PO i PSL - m.in. Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Tadeusz Cymański, Władysław Kosiniak-Kamysz, Jadwiga Emilewicz, Łukasz Szumowski, Piotr Gliński, Marek Suski czy Michał Dworczyk. Podczas gdy politycy bawili się na imprezie, w niemal całkowicie pustej sali sejmowej przemiał prezes NIK Marian Banaś

Michał WośWiceminister Woś mówi o "Batustanie", który nie istnieje. Co miał na myśli?

Więcej o: