Tusk wezwał Budkę i Siemoniaka na dywanik. Chodzi o imprezę u Mazurka

Borys Budka i Tomasz Siemoniak oddali się do dyspozycji przewodniczącego PO - przekazał Polskiej Agencji Prasowej Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej.
Zobacz wideo Cimoszewicz o wyroku TK: Polska wyśle sygnał, że wedle swojego widzimisię nie będzie wykonywała regulacji europejskich

Rzecznik Platformy Obywatelskiej poinformował PAP, że Donald Tusk wezwał Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka na rozmowę "w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących". W trakcie spotkania posłowie oddali się do dyspozycji lidera partii.

Jak podkreślił Grabiec, decyzję dotyczącą Budki i Siemoniaka Donald Tusk przedstawi podczas "jednego z najbliższych posiedzeń zarządu" PO.

Julia PrzyłębskaZnów bez orzeczenia TK ws. wniosku premiera. Przyłębska ogłosiła przerwę

Impreza u Roberta Mazurka

Wtorkowy "Fakt" opublikował zdjęcia zrobione podczas urodzin dziennikarza RMF FM Roberta Mazurka. Na zdjęciach, które opublikował tabloid, widać polityków PiS, PO i PSL - m.in. Borysa Budkę, Tomasza Siemoniaka, Tadeusza Cymańskiego, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Jadwigę Emilewicz, a także byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra kultury Piotra Glińskiego, Marka Suskiego, wiceministra ds. cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego czy szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. Wśród gości można też zobaczyć byłego rzecznika PiS Adama Hofmana.

W tym samym czasie w Sejmie - do prawie pustej sali - przemawiał prezes NIK Marian Banaś. Politycy zapytani, dlaczego nie było ich wówczas w pracy, mówili nieprawdę. - Miałem prace związane z przygotowaniem konwencji. Zajmowaliśmy się tym wspólnie z posłami Siemoniakiem i Neumannem - odparł Budka w rozmowie z "Faktem".

Z informacji PAP wynika, że rozmowa z Tuskiem dotyczyła właśnie obecności polityków na imprezie Mazurka.

Robert BąkiewiczDotacje dla narodowców. "Działalność propagująca przywiązanie do kultury"

Więcej o: