Piotr Zgorzelski o Turowie i karze TSUE: PiS-ie, czemu to robisz Polakom? To jest dramat

- Ignorancja, imposybilizm, impertynencja. To jest opis działań PiS-u w tym zakresie. PiS-ie, czemu to robisz Polakom? - mówił w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Piotr Zgorzelski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego i wicemarszałek Sejmu, komentując karę nałożoną na Polskę przez TSUE.

W Porannej Rozmowie Gazeta.pl Piotr Zgorzelski komentował m.in. decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Ten poinformował w poniedziałek, że ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, Polska będzie zobowiązana do zapłaty na rzecz KE kary pieniężnej w wysokości 500 tysięcy euro dziennie. Polski rząd utrzymuje, że kopalni w Turowie nie zamknie. 

Czytaj więcej: TSUE ukarała Polskę. Czechy gotowe do dalszych negocjacji w sprawie kopalni Turów

 Zgorzelski o Turowie: PiS-ie, czemu to robisz Polakom?

- Ignorancja, imposybilizm, impertynencja. To jest opis działań PiS-u w tym zakresie. PiS-ie, czemu to robisz Polakom? - mówił.

Dyplomaci, a nie dyplomatołki powinni tę sprawę załatwić. Niestety stało się inaczej. Rząd czeski, widząc, jak polski rząd nieudolnie tę sprawę rozwiązuje, zwrócił się do TSUE

- dodał. Wskazując, że PSL wcale nie ma satysfakcji i nie cieszy się z porażki PiS. - Jest nam przykro, że będzie o pół miliona euro dziennie oskubywani. One będą odliczane jeszcze od tych środków, które też nie wiadomo, czy do Polski trafią. To jest dramat - wskazywał.

Zgorzelski był też pytany, jak przebiegają rozmowy PSL z Porozumieniem. - Dobrze - odpadł, dodając jednak: - Ja sam mam problem z wybaczeniem pewnych rzeczy Jarosławowi Gowinowi.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie