Śmierć uchodźców na granicy. Minister z Kancelarii Prezydenta: Rzeka Bug będzie drogą śmierci

Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, skomentował fakt znalezienia ciał trzech uchodźców na polskiej granicy w niedzielę. - Nie znają terenu, wchodzą w miejsca, z których trudno się wydostać, a obecnie jest zimno i dochodzi do tragedii - ocenił Dera.

Andrzej Dera był gościem "Sygnałów dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Dziennikarz zapytał polityka o zwłoki trzech osób, które zostały znalezione w niedzielę przy granicy z Białorusią. Straż Graniczna poinformowała, że w sprawie tej śledztwo prowadzi już prokuratura.

Zobacz wideo Ochojska o uchodźcach: Niestety polityka Unii Europejskiej się zmieniła

Andrzej Dera o śmierci uchodźców na granicy. "To zaplanowana polityka Łukaszenki"

Według sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP, napięta sytuacja z uchodźcami na granicy polsko-białoruskiej to "zaplanowana akcja" prezydenta Białorusi. - To zaplanowana polityka Łukaszenki i próba destabilizacji UE oraz krajów graniczących z Białorusią. Jeżeli będą kierować migrantów rzeką Bug, to będzie to droga śmierci, ponieważ jest to rzeka szeroka, głęboka i bardzo wartka - powiedział Andrzej Dera.

Ogrodzenie na granicyKryzys migracyjny. WP: Migranci znaleźli już sposób na "płot Błaszczaka"

Według polityka sytuacja na granicy z tym krajem jest już teraz wielkim problemem, który dodatkowo będzie przybierać na sile.

Sekretarz stanu w kancelarii Andrzeja Dudy uważa, że w 2015 roku było wielu zwolenników przyjmowania migrantów w Unii Europejskiej, ale sytuacja ta "diametralnie się zmieniła", o czym mają świadczyć zapowiedzi Brukseli o "kategorycznym braku zgody na nielegalną migrację".

W niedzielę wieczorem, poza informacją o odnalezieniu zwłok trzech uchodźców na terenie województwa podlaskiego, białoruska straż graniczna poinformowała o znalezieniu na granicy z Polską zwłok 39-letniej migrantki. Białoruscy pogranicznicy twierdzą, że na ziemi znajdują się "ślady przeciągania zwłok z Polski".

Mateusz MorawieckiPremier na FB: Jestem w kontakcie ze służbami w związku ze znalezieniem ciał trzech osób przy granicy

Więcej o: