Krzysztof Kamalski kandydatem PiS na sędziego TK. Zastąpi Leona Kieresa

Prawa i Sprawiedliwości zgłosiło kandydaturę Krzysztofa Kamalskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego - poinformowała rzeczniczka ugrupowania Anita Czerwińska. Zastąpi on na stanowisku Leona Kieresa, któremu w lipcu upłynęła 9-letnia kadencja.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła ponowny nabór kandydatów na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego zwolnione przez Leona Kieresa. 9-letnia kadencja sędziego TK Leona Kieresa upłynęła 23 lipca. Termin zgłaszania kandydatów upływa w piątek o godz. 20. - Dziś klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości zgłosił kandydaturę Krzysztofa Kamalskiego na sędziego Trybunału Konstytucyjnego - przekazała Czerwińska. Termin pierwszego naboru minął 23 czerwca. Nie zgłoszono wówczas żadnej kandydatury. 

Zobacz wideo Maksymowicz: Minister Niedzielski pełni funkcje komisarza do spraw zdrowia. Nie ma własnego zdania, nie zna tematu

Kim jest Krzysztof Kamalski?

Krzysztof Kamalski urodził się w 1957 r. Studia wyższe ukończył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. [raktykę adwokacką rozpoczął w 1989 r. Prowadzi indywidualną kancelarię w Warszawie. Wcześniej przez trzy lata był sędzią Sądu Rejonowego w Oleśnicy. Łączny staż Kamalskiego w zawodzie adwokata i sędziego wynosi ponad 34 lata. 

Więcej o: