Prof. Maksymowicz: "ten rząd działa jak rząd schyłkowy". O Niedzielskim: "Nie ma własnego zdania"

- Ten rząd akurat nie postawił na służbę zdrowia - stwierdził w Porannej Rozmowie Gazeta.pl prof. Wojciech Maksymowicz, poseł z koła parlamentarnego Polska 2050. - Myślę, że w tej chwili sam PR już nie wystarczy. Środki zaczynają się kurczyć, wygląda na to, że sytuacja finansowa państwa się pogarsza, to jest bardzo źle - dodał.

Prof. Wojciech Maksymowicz z zawodu lekarz został zapytany o to, czy strajk środowisk medycznych zakończy się przed wybuchem czwartej fali epidemii koronawirusa. - Obawiam się, że rząd na to liczy, że w pewnym momencie trzeba będzie się odwołać do przyzwoitości i ta przyzwoitość powszechna wśród pracowników służby zdrowia może wziąć górę i wtedy może tanio wyjść z tego konfliktu - podkreślił poseł. - Rząd jest absolutnie zobligowany do przyzwoitości jeśli chodzi o sprawy publiczne, a zdrowie należy do kluczowych spraw publicznych. To jest drugi potężny protest pracowników ochrony zdrowia w historii tego rządu. Poprzedni w połowie, a drugi u schyłku tego rządu - powiedział prof. Maksymowicz. Na uwagę prowadzącego program Łukasza Rogojsza, że nie wiadomo jeszcze, czy to "schyłek rządu", polityk stwierdził, że jest o tym przekonany. - Jakby nie patrzeć, ten rząd działa jak rząd schyłkowy, a czy on przetrwa, czy nie, to odpowiedzialność Polaków - dodał.

Prof. Maksymowicz o Niedzielskim: To komisarz rządu

Prof. Wojciech Maksymowicz stwierdził także, że "ten rząd akurat nie postawił na służbę zdrowia". - Bezwzględne sumy pięknie oddziałują, jak się porówna jeszcze, a my mamy ponad 5 proc. inflacji. Ceny energii idą w górę, niedługo zaduszą zupełnie szpitale. Tam nie ma zmiłuj się z firmami energetycznymi. (...) Większość szpitali jest poważnie zadłużona - zaznaczył poseł.

Polityk stwierdził również, że minister zdrowia Adam Niedzielski jest "komisarzem rządu ds. zdrowia". - On nie ma własnego zdania, nie zna tematu. To jest komisarz do reprezentowania, tłumaczenia, dobrego PR-u, a PR w pewnym momencie przestaje działać. On pomógł wygrać jedne, drugie, trzecie wybory, ale myślę, że w tej chwili sam PR już nie wystarczy. Środki zaczynają się kurczyć, wygląda na to, że sytuacja finansowa państwa się pogarsza, to jest bardzo źle - podkreślił.

Oglądaj także:

Więcej o:

Polecane dla Ciebie