Sejm zajmie się ustawą antykorupcyjną. To ukłon Kaczyńskiego w stronę Kukiza

W środę Sejm zajmie się ustawą antykorupcyjną. W ten sposób Jarosław Kaczyński wywiązuje się z obietnicy danej Pawłowi Kukizowi. Na ustawie tej bardzo zależy posłom Kukiz'15 i była ona przedmiotem czerwcowego porozumienia między partiami.
Zobacz wideo Relacja z wyprawy na Spitsbergen. Zobacz, jak wygląda stacja badawcza UAM

W połowie czerwca PiS i Kukiz’15 zawarły porozumienie programowe. Umowa zakłada, że PiS poprze ustawy ważne dla programu Kukiz'15 - ustawę antykorupcyjną, o dniu referendalnym i sędziach pokoju. W zamian ugrupowanie Pawła Kukiza będzie wspierać Polski Ład, nowy program społeczno-gospodarczy Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie, dzięki posłom Kukiza, po odejściu z koalicji rządzącej Jarosława Gowina i Porozumienia, PiS wciąż może liczyć na większość głosów (według strony sejmowej, partia Kaczyńskiego ma 227 posłów, a Kukiz'15 - czterech).

Jak podaje RMF FM, aby wywiązać się ze swoich zobowiązań i zapewnić sobie głosy posłów Kukiza, w środę posłowie będą pracować nad ustawą antykorupcyjną, która jest bardzo ważna dla byłego muzyka.

Budynek Parlamentu Europejskiego PE przyjął rezolucję ws. osób LGBTIQ. "Dyskryminacja w Polsce i na Węgrzech"

Będzie umowa Kaczyński-Bielan

RMF FM informuje także, iż w najbliższym czasie Jarosław Kaczyński ma podpisać umowę koalicyjną z Adamem Bielanem. Przypomnijmy, jego Partia Republikańska powstała po buncie w Porozumieniu i częściowym rozpadzie tego ugrupowania.

W niedzielę Adam Bielan jednomyślnie został wybrany prezesem Partii Republikańskiej.

?Prezentacja nowej partii Adama Bielana Republikanie w Warszawie Bielan nowym prezesem. Jednomyślnie zwyciężył w wyborach Partii Republikańskiej

Więcej o: