Joanna Mucha wróci do PO? Posłanka komentuje doniesienia gazety: Proponuję używać jej w toalecie

Według informacji "Super Expressu" Joanna Mucha (posłanka Polski 2050) miałaby być "o krok" od powrotu do Platformy Obywatelskiej. Jak pisze dziennik, w tej sprawie z posłanką kontaktować się miał Donald Tusk. "Nic, kompletnie nic w tym artykule nie jest prawdą" - skomentowała Mucha w mediach społecznościowych.

"Szykuje się polityczna bomba!" - pisał "Super Express". Jak poinformowała gazeta, była ministra sportu Joanna Mucha miałaby niebawem powrócić do Platformy Obywatelskiej, której szeregi opuściła na początku roku, dołączając do Polski 2050 Szymona Hołowni. Na temat powrotu z posłanką - według gazety - miał rozmawiać Donald Tusk

Zobacz wideo Co z deklaracją ideową PO i "gabinetem przyszłości"?

Rzekome odejście Muchy z Polski 2050. "Powody są dwa"

Informacje o rzekomym transferze posłanki dziennik miał uzyskać od anonimowych rozmówców. - Powody są dwa: powrót Tuska oraz spadające sondaże Hołowni. Widać gołym okiem, że nie ma chemii między posłami Hołowni, a Tusk bardzo umiejętnie próbuje rozbić ruch Szymona - mówił informator "SE", według którego przejście Muchy do PO "to już kwestia czasu". 

Dziennik rozmawiał o doniesieniach z politykiem PO. - Nic o tym nie wiem, ale oczywiście warto rozmawiać i nie można wykluczyć takiego scenariusza, jeśli Joanna Mucha będzie chciała - powiedział Robert Kropiwnicki. 

Jarosław Kaczyński z innymi członkami partii PiSSondaż. PiS wygrywa wybory z ogromną przewagą nad KO

Joanna Mucha: Z nikim nie rozmawiałam

Posłanka Polski 2050 skomentowała doniesienia gazety we wpisie, który zamieściła na Twitterze. "Jakie 'źródła', takie newsy i taka gazeta. Proponuję używać jej w toalecie, do niczego więcej się nie nadaje. Nic, kompletnie nic w tym artykule nie jest prawdą" - pisała. 

"O powrocie do PO z nikim, powtarzam, NIKIM nie rozmawiałam, NIE MAM ZAMIARU wracać. Skąd oni to biorą?" - pytała Joanna Mucha. 

Mucha ogłosiła swoje odejście z Platformy Obywatelskiej w styczniu 2021 roku. Posłanka informowała wówczas, że będzie współpracowała z Polską 2050 Szymona Hołowni. - Nadszedł taki moment, że ja i Platforma jesteśmy w innym miejscu i nikt tu nie jest winny - mówiła podczas konferencji prasowej. 

O swoim odejściu i kondycji PO Mucha rozmawiała w lutym z Łukaszem Rogojszem z Gazeta.pl. - Mam wrażenie, że Platforma swój szczyt ma już za sobą. Dzisiaj jest w fazie schyłkowej - stwierdziła wówczas. 

- Platforma nie wykształciła przez lata mechanizmów samoodnawiania się. Zwracałam na to uwagę już dawno temu, kiedy to jeszcze zupełnie nie miało znaczenia. W ostatnim czasie, w trakcie wewnętrznej kampanii wyborczej, powtarzałam, że partia, która nie ma w sobie mechanizmów ewaluacji, wcześniej czy później obumrze. Niestety nie udało mi się zdobyć wystarczającego poparcia, żeby wprowadzić w Platformie zmiany - mówiła. Całą rozmowę znajdziesz w materiale poniżej: 

Platforma Obywatelska. Borys Budka, Joanna MuchaMucha: W PO panuje przekonanie, że będzie dla wszystkich i od wszystkiego

Więcej o: