Porozumienie z zerowym wynikiem. Kukiz'15 i ludowcy poza Sejmem [SONDAŻ]

Sejm bez Porozumienia, Kukiz'15 i Koalicji Polskiej - tak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów". Liderem niezmiennie jest Zjednoczona Prawica - w składzie PiS i Solidarna Polska - z 30-procentowym poparciem.
Zobacz wideo Czy na wiosnę może dojść do przedterminowych wyborów?

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 30 proc. osób deklaruje oddanie głosu na Zjednoczoną Prawicę (PiS i Solidarna Polska). To o punkt procentowy więcej względem badania z lipca. Koalicję Obywatelską popiera 24 proc. respondentów, a Polskę 2050 Szymona Hołowni - 14 proc. (to o 1 pkt proc. mniej niż w lipcu). Z kolei sondaż przeprowadzony przez Pracownię Estymator dla "Do Rzeczy" pokazał, że Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć aż na 40,2 proc. głosów.

Andrzej DeraDera nazwał wypowiedź Suskiego "głupią". "Trudno nazwać to inaczej"

Porozumienie z zerowym wynikiem

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwa ugrupowania: Konfederacja z 8-procentowym (wzrost o 1 pkt proc.) poparciem oraz Lewica, na którą głosować chce 5 proc. badanych (spadek o 2 pkt proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazłyby się Koalicja Polska z 3 proc. poparcia oraz Kukiz'15 - 1 proc. (tyle samo, co w lipcu). W badaniu Porozumienie uzyskało 0 proc. Przypomnijmy, w sierpniu partia Jarosława Gowina opuściła Zjednoczoną Prawicę. 15 proc. respondentów nie wie, na kogo oddać głos.

Flagi Unii Europejskiej oraz Polski (zdjęcie ilustracyjne)43 proc. badanych uważa, że polityka PiS może doprowadzić do polexitu

Sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 9-11 września 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1002 osób powyżej 18. roku życia.

Więcej o: