Porozumienie z zerowym wynikiem. Kukiz'15 i ludowcy poza Sejmem [SONDAŻ]

Sejm bez Porozumienia, Kukiz'15 i Koalicji Polskiej - tak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów". Liderem niezmiennie jest Zjednoczona Prawica - w składzie PiS i Solidarna Polska - z 30-procentowym poparciem.
Zobacz wideo Czy na wiosnę może dojść do przedterminowych wyborów?

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 30 proc. osób deklaruje oddanie głosu na Zjednoczoną Prawicę (PiS i Solidarna Polska). To o punkt procentowy więcej względem badania z lipca. Koalicję Obywatelską popiera 24 proc. respondentów, a Polskę 2050 Szymona Hołowni - 14 proc. (to o 1 pkt proc. mniej niż w lipcu). Z kolei sondaż przeprowadzony przez Pracownię Estymator dla "Do Rzeczy" pokazał, że Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć aż na 40,2 proc. głosów.

Porozumienie z zerowym wynikiem

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwa ugrupowania: Konfederacja z 8-procentowym (wzrost o 1 pkt proc.) poparciem oraz Lewica, na którą głosować chce 5 proc. badanych (spadek o 2 pkt proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazłyby się Koalicja Polska z 3 proc. poparcia oraz Kukiz'15 - 1 proc. (tyle samo, co w lipcu). W badaniu Porozumienie uzyskało 0 proc. Przypomnijmy, w sierpniu partia Jarosława Gowina opuściła Zjednoczoną Prawicę. 15 proc. respondentów nie wie, na kogo oddać głos.

Sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 9-11 września 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1002 osób powyżej 18. roku życia.

Więcej o: