Angela Merkel w Polsce. Złożyła kwiaty i została powitana przez premiera Mateusza Morawieckiego

Na sobotę 11 września została zaplanowana wizyta niemieckiej kanclerz Angeli Merkel w Warszawie. Tuż po godz. 12 powitał ją premier Mateusz Morawiecki. To ostatnia wizyta Merkel w Polsce przed jej przejściem na emeryturę polityczną.

Angela Merkel podczas swojej wizyty przed godziną 12 złożyła kwiaty pod Grobem Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Po godz. 12, tuż po złożeniu wieńca, kanclerz Niemiec została powitana przez premiera

Zobacz wideo Nord Stream 2. Gdy nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze? Nie zawsze. "To pułapka" [OKO NA ŚWIAT]

Angela Merkel spotkała się z premierem Mateuszem Morawieckim

Po wizycie kanclerz Niemiec pod Grobem Nieznanego Żołnierza, który był pierwszym punktem zaplanowanej sobotniej wizyty, Angela Merkel udała się do Łazienek Królewskich. Tam powitał ją premier Mateusz Morawiecki. 

O 13.50 odbędzie się wspólna konferencja prasowa.

Angela MerkelAngela Merkel z wizytą w Warszawie. Spotka się z Mateuszem Morawieckim

Wizyta Angeli Merkel w Polsce

Informacja o wizycie szefowej niemieckiego rządu pojawiła się 3 września. Merkel miała spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Andrzejem Dudą. Z najnowszych doniesień wynika, że z kanclerz spotka się jedynie premier. Prezydent ma już bowiem plany na ten dzień. Więcej na ten temat w materiale:

Angela MerkelDuda nie spotka się z Merkel. "Tak się nie robi w dyplomacji"

Głównymi tematami rozmów podczas spotkania mają być takie kwestie jak: ochrona granic Unii Europejskiej, zwiększona liczba imigrantów przy polskiej granicy, napięcia wewnątrz wspólnoty UE czy Nord Stream 2.

Wizyta Angeli Merkel w Warszawie jest jedną z całej serii pożegnalnych. Po 16 latach sprawowania urzędu polityczka uznała, że przejdzie na emeryturę polityczną. 26 września Niemcy wybiorą nowy Bundestag, do którego Merkel nie będzie już kandydować. 

Więcej o: