Sondaż. Prawo i Sprawiedliwość prowadzi, najwięcej zyskało ugrupowanie Szymona Hołowni

Ponad 8 pkt proc. przewagi nad Koalicją Obywatelską ma w najnowszym sondażu Prawo i Sprawiedliwość. Wzrost poparcia zanotowała Polska 2050. Ugrupowanie Szymona Hołowni zajęło trzecie miejsce.

W badaniu Research Partner przeprowadzonym na panelu Ariadna Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 30,5 proc. W porównaniu do analogicznego sondażu sprzed miesiąca dla partii Jarosława Kaczyńskiego oznacza to spadek o 0,3 pkt proc. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z 22 proc. poparcia. Tutaj wynik się nie zmienił.

Zobacz wideo Gowin i ekonomiści ostrzegają przed cięciami budżetowymi. Komentuje prezes PFR

Sondaż. Kukiz'15, PSL i Porozumienie poza Sejmem

17,9 proc. respondentów opowiedziało się za Polską 2050, która w porównaniu do poprzedniego sondażu zyskała 2,5 pkt proc. Kolejna w zestawieniu jest Konfederacja (8,5 proc, wzrost poparcia o 1,6 pkt proc.). Do Sejmu dostałaby się jeszcze Lewica (7,2 proc., 0,4 pkt proc. wzrostu).   

Poza parlamentem znalazłyby się Kukiz'15 (1,6 proc.), PSL (0,8 proc.) oraz Porozumienie (0,4 proc.). !0 proc. w badaniu stanowią osoby niezdecydowane. Badanie przeprowadzono w dniach 3-6 września na próbie 1077 osób.

Więcej o: