Rekonstrukcja rządu. Adam Bielan: Rozmawiałem o tym z Kaczyńskim. Czasem potrzebna jest nowa energia

- Mam zaufanie do Mateusza Morawieckiego i wierzę, że będzie wiedział, jakich zmian i w którym momencie dokonać - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Adam Bielan, europoseł i lider Republikanów komentując w ten sposób zbliżającą się rekonstrukcję rządu. Dodał, że rozmawiał na ten temat z Jarosławem Kaczyńskim.

Adam Bielan powiedział, że rozmawiał osobiście z Jarosławem Kaczyńskim i zapewniał, że żadna większa rekonstrukcja nie jest planowana. Nazwał takie informacje "dziennikarską wrzutką".

Zobacz wideo Wracają plotki o wcześniejszych wyborach. Komentuje je Adam Bielan

Adam Bielan: Potrzebna jest nowa energia. Ministrowie po kilku latach są wypaleni

- W naturalny sposób jesteśmy kontynuatorem partii Gowina w koalicji - powiedział w wywiadzie dla piątkowego "Super Expressu" Adam Bielan cytowany przez PAP. Potwierdził tym samym, że zbliżają się zmiany. - Mam zaufanie do Mateusza Morawieckiego i wierzę, że będzie wiedział, jakich zmian i w którym momencie dokonać - mówił Bielan i dodał, że czasem potrzebna jest nowa energia, a ministrowie też są ludźmi i po kilku latach na swoich stanowiskach są zwyczajnie wypaleni.

=Konferencja premiera i ministra finansw po posiedzeniu rzadu Rzecznik rządu o podatkowej rewolucji. "Polski Ład jeszcze we wrześniu"

- Potrzeba nowych pomysłów i zmian - tłumaczył.

Michał Dworczyk gotowy i do pracy i do odejścia

Onet rozmawiał z wieloma politykami należącymi do Prawa i Sprawiedliwości i poznał niektóre personalia dotyczące planowanej na wrzesień 2021 roku rekonstrukcji rządu. Jej powodem miałyby być napięcia między frakcjami wewnątrz obozu władzy. Odejść może nawet Jarosław Kaczyński, a część ministrów ma być wymienionych. Według Onetu mogą powstać nowe resorty.

Niedobór nauczycieli w szkołach wpływa na jakość pracy (zdjęcie ilustracyjne) 73 proc. nauczycieli pracuje po godzinach. Tak łata się braki kadrowe

O zbliżającą rekonstrukcję rządu pytany był także szef KPRM Michał Dworczyk. Według informacji Onetu jego dalsza kariera w rządzie jest mocno niepewna. Dworczyk pytany o to, czy zna już plany wobec siebie, odpowiedział, że nikt z nim o tym nie rozmawiał. Dodał też, że większość osób pracujących w rządzie jest przygotowanych zarówno do dalszej pracy, jak i do odejścia.

Więcej o: