Ruch Szymona Hołowni wyrzuca ważnego działacza z Lublina. W tle "rozgrywki personalne"

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak został usunięty ze stowarzyszenia Polska 2050 - ustalił nieoficjalnie Onet. Domagało się tego blisko 30 działaczy ruchu, zarzucających mu m.in. "rozgrywki personalne". Nowak dowiedział się o usunięciu z ruchu Szymona Hołowni z mediów.

Wyrzucenie Marcina Nowaka to efekt wewnętrznego konfliktu w lubelskich strukturach Polski 2050. W sierpniu niemal 30 działaczy ruchu Szymona Hołowni, w tym szef lubelskich struktur i senator Jacek Bury, skierowało do centrali pismo, w którym domagano się usunięcia Nowaka. Politykowi zarzucano krytykę i brak realizacji akcji centralnych, tworzenie złej atmosfery, rozgrywki personalne oraz brak zaangażowania w budowę struktur. 

Zobacz wideo Stan wyjątkowy na Podlasiu i Lubelszczyźnie. Mariusz Kamiński zapowiada zmiany w pasie przygranicznym

Marcin Nowak został wyrzucony z Polski 2050. "Jest to naprawdę żenujące"

Marcin Nowak został na początku zawieszony w prawach członka, a następnie - jak nieoficjalnie ustalił Onet w dwóch niezależnych źródłach - usunięty przez zarząd główny z ruchu Polska 2050.  

Jarosław GowinStan wyjątkowy. Gowin: Być może służby przestrzegają przed prowokacją

Jeżeli o takiej decyzji dowiaduję się z mediów, zanim otrzymałem oficjalną wiadomość, to jest to naprawdę żenujące. […] Fakty są również takie, że radykalizacja działań wobec mnie nastąpiła w chwili, gdy nie wziąłem udziału w konferencji skierowanej przeciwko prezydentowi i radnym Lublina  

- powiedział Onetowi Marcin Nowak. Dodał, że kilka tygodni temu nastąpił proces usuwania i zawieszania ludzi, którzy chcieli uzyskać prawo uczestnictwa w wewnętrznych wyborach ruchu oraz tych, którzy stanęli w ich obronie. 

Marcin Nowak jest z wykształcenia historykiem. W 2006 r. został wybrany do Rady Miasta Lublin z okręgu numer 1. Przez 12 lat był przewodniczącym komisji kultury i ochrony zabytków, a od 2018 r. jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta Lublin. Jest członkiem klubu radnych prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. W czasie wyborów prezydenckich 2020 był jednym z pierwszych lubelskich samorządowców, który aktywnie wziął udział w kampanii wyborczej Szymona Hołowni.   

Przemysław CzarnekCzarnek odpowiada na krytykę kanonu lektur: To dyktatura ateistyczna

Więcej o: