Czarnek mianował swojego doradcę rektorem w Zamościu. Zasłynął słowami o "cnotach niewieścich"

Przemysław Czarnek powołał Pawła Skrzydlewskiego na stanowisko rektora nowo utworzonej Akademii Zamojskiej. To doradca ministra edukacji, który zasłynął m.in. słowami o "ugruntowaniu cnót niewieścich".

Jak informuje w komunikacie Ministerstwo Edukacji i Nauki, Akademia Zamojska powstała "z przekształcenia Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu".

Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania

Ustawę o utworzeniu uczelni skierowała do Sejmu grupa posłów PiS, inicjatorem był poseł Sławomir Zawiślak. Powołaniu uczelni sprzeciwił się Senat, ale w sierpniu Sejm odrzucił senackie weto w tej sprawie. "Wielka radość. Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu RP posłowie przed chwilą większością głosów zdecydowali o reaktywacji Akademii Zamojskiej. To historyczny moment - miasto Zamość i region otrzymują wyjątkową, prorozwojową szansę" - komentował na Facebooku Zawiślak. 

Paweł Skrzydlewski rektorem Akademii Zamojskiej

Z komunikatu MEiN dowiadujemy się, że Paweł Skrzydlewski jest doktorem habilitowanym nauk humanistycznych w zakresie filozofii i profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Przez wiele lat był związany z Wydziałem Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od 2020 roku jest doradcą ministra edukacji

Afgańczycy i obcokrajowcy na lotnisku w Kabulu, 29 sierpniaFundacja pomagała w ewakuacji Afgańczyków. "Brak opieki doprowadził do zatruć"

O Skrzydlewskim pisaliśmy parokrotnie. Niedawno zasłynął m.in. wypowiedziami na temat wartości, które jego zdaniem powinna wpajać młodzieży polska szkoła. Jak przekonywał w "Naszym Dzienniku", "tylko dzięki cnotom społecznym możemy uzyskać człowieka dojrzałego, czyli takiego, który umie spełniać dobro". Skrzydlewski uznał, że kluczowe jest "właściwe wychowanie kobiet, a mianowicie ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich".

Abp Marek JędraszewskiAbp Jędraszewski o czuwaniu, "żeby Polska była polska"

Więcej o: