Sondaż Kantar dla PO. Koalicja Obywatelska z takim samym wynikiem jak Prawo i Sprawiedliwość

Z najnowszego sondażu Kantar przeprowadzonego dla PO wynika, że Koalicja Obywatelska dogoniła już Prawo i Sprawiedliwość. Badanie zrealizowano zaledwie dwa dni po tym, jak Sejm przyjął ustawę nazywaną potocznie "lex TVN".

Sondaż przeprowadzony został przez Kantar na zlecenie Platformy Obywatelskiej w piątek 13 sierpnia metodą wywiadów telefonicznych CATI. Miało to miejsce dwa dni po przyjęciu przez Sejm ustawy "lex TVN". W badaniu udział wzięło 800 dorosłych Polaków. Wyniki sondażu opublikowane zostały przez Onet.pl.

Zobacz wideo Szczerba: Ostatnio modnym określeniem jest "ruski ład". Myślę, że jego elementem może być właśnie projekt "lex TVN"

Sondaż dla PO. Koalicja Obywatelska i PiS mają po 26 proc. poparcia

Z danych, do których dotarli dziennikarze portalu wynika, że Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska uzyskują takie samo poparcie wśród badanych - wynosi ono 26 proc. W porównaniu do ankiety sprzed miesiąca, ugrupowanie PiS straciło w ostatnim czasie 3 pkt. proc., a Koalicja Obywatelska zyskała 2 pkt. proc.

Trzecią siłą w Sejmie byłoby ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni. Na polityków z tej grupy głos chciałoby oddać 17 proc. ankietowanych. W porównaniu do lipcowego sondażu Kantar, partia ta również odnotowuje wzrost poparcia - o 2 pkt. proc. Tuż za podium, z poparciem wynoszącym 10 proc., plasuje się Lewica (wzrost o 3 pkt. proc.).

Konfederacja może liczyć na 7 proc. poparcia, a PSL na 3 proc. głosów badanych. Chęć głosowania na te dwie partie nie uległa zmianie od ostatniego sondażu. 

Jarosław GowinJarosław Gowin był śledzony przez służby? "Takie dostałem informacje"

Inaczej jest z Kukiz'15, która w zeszłym miesiącu miała 1 proc. poparcia, a w sierpniowym sondażu notuje wynik w okolicach zera.

7 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby głos w wyborach do Sejmu i Senatu. Aż 75 proc. badanych chce jednak wziąć udział w wyborach.

Portal podaje też wynik wcześniejszego sondażu Kantar (wykonanego także na zlecenie PO) w sprawie "lex TVN", gdzie zż 68 proc. respondentów oceniło nowelizację ustawy negatywnie. Pozytywne zdanie o nowelizacji ma 24 proc. respondentów, a 8 proc. nie ma zdania. 

Protesty ws. 'lex TVN'Sondaż Kantar dla PO: Polacy przeciwni "lex TVN"

Więcej o: