Sondaż Kantar dla PO: Polacy przeciwni "lex TVN". Są też niedobre wieści dla Witek i posłów Kukiza

68 proc. respondentów ocenia ustawę "lex TVN" negatywnie - wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego na zlecenie Platformy Obywatelskiej. Do wniosków z badania dotarł portal Onet.pl.

W środę wieczorem Sejm przyjął nowelizację ustawy medialnej, która wprowadza ograniczenia dotyczące przyznawania koncesji dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Projekt nazywany "lex TVN" może uderzyć m.in. w kanał informacyjny TVN24.

Jak wynika z opisanego przez Onet.pl sondażu Kantar przeprowadzonego na zlecenie Platformy Obywatelskiej, 53 proc. badanych ocenia "lex TVN" zdecydowanie źle, a 15 proc. - raczej źle. Pozytywne zdanie o nowelizacji ma 24 proc. respondentów, a 8 proc. nie ma zdania.

Zobacz wideo 11 sierpnia. Elżbieta Witek o powtórnym głosowaniu ws. odroczenia posiedzenia Sejmu

Sondaż. Polacy o wydarzeniach ws. "lex TVN"

Uczestnicy sondażu zostali zapytani również o ocenę działania marszałkini Sejmu Elżbiety Witek, która po przegranym przez stronę rządzącą głosowania ws. odroczenia środowego posiedzenia Sejmu umożliwiła reasumpcję. 69 proc. badanych uważa, że marszałkini zachowała się źle. Pozytywnie jej decyzję ocenia 23 proc. respondentów.

Marszałek Elżbieta Witek podczas 36 Posiedzenia Sejmu IX Kadencji, 11.08.2021 r. KO zawiadomi prokuraturę o przestępstwie "Elżbiety 'Reasumpcji' Witek"

Podobnie negatywnie oceniane jest zachowanie trzech posłów Kukiz'15 - Pawła Kukiza, Jarosława Sachajki i Stanisława Żuka, którzy w pierwszym głosowaniu opowiedzieli się za odroczeniem posiedzenia, a w głosowaniu powtórzonym byli już przeciwko.

69 proc. ankietowanych uznało, że zachowanie parlamentarzystów Kukiz'15 było złe. Co piąty ocenia posłów pozytywnie.

Paweł Kukiz Paweł Kukiz: Nie bardzo rozumiem, dlaczego akurat na mnie wylał się hejt"

Nieco ponad 6 na 10 Polaków uważa, że przyjęcie "lex TVN" negatywnie wpłynie na relację Polski ze Stanami Zjednoczonymi. 28 proc. jest zdania, że nowelizacja nie będzie miała znaczenia dla wzajemnych stosunków. Co dziesiąty pytany nie miał zdania.

Sondaż został przeprowadzony w piątek 13 sierpnia metodą wywiadów telefonicznych (CATI)  na próbie 800 dorosłych Polaków.

Więcej o: