Magdalena Adamowicz odpowiada Kukizowi. "Niech pan nie wyciera sobie gęby moim mężem"

"Panie Kukiz, niech pan nie wyciera sobie gęby moim mężem, bo stoi pan teraz tam, gdzie stali i stoją inspiratorzy jego morderstwa" - napisała Magdalena Adamowicz. W ten sposób europosłanka odniosła się do słów Pawła Kukiza, który stwierdził, że spotyka się z hejtem "znacznie większym niż Paweł Adamowicz".
Zobacz wideo Mateusz Morawiecki o reasumpcji głosowania: Normalne prawo w demokracji

W środę większość sejmowa przyjęła "lex TVN" - nowelizację ustawy medialnej, która ogranicza możliwość uzyskania koncesji podmiotom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a zatem uderzyłaby w praktyce m.in. w TVN24. Za nowymi przepisami opowiedziało się m.in. trzech posłów Kukiz'15: Paweł Kukiz, Stanisław Żuk i Jarosław Sachajko (przeciwny był tylko Stanisław Tyszka).

Już na sali sejmowej politycy opozycji "wybuczeli" Pawła Kukiza, sugerując mu, że zmienił zdanie w zamian za jakieś korzyści. - Paweł, wycofaj się jeszcze! Paweł, jak możesz, no jak możesz? - pytała jedna z posłanek tuż przed głosowaniem. Również w sieci pojawiły się nieprzychylne komentarze użytkowników serwisów społecznościowych, którzy przypominali posłowi jego dawne słowa oraz teksty piosenek krytykujące - delikatnie mówiąc - polityków. Więcej na ten temat można przeczytać w poniższym tekście:

Paweł Kukiz Co śpiewał Paweł Kukiz? Przypominamy mu jego teksty

Adamowicz: Niech pan nie wyciera sobie gęby moim mężem

O skali krytyki, która go spotkała Kukiz rozmawiał z Wirtualnymi Mediami. - Ogólnie to hejt od "piewców miłości i tolerancji" mam znacznie większy niż Paweł Adamowicz, a portale i TVN, który tak bardzo śmierć Adamowicza przeżywał, ten hejt podkręcają - stwierdził.

Do słów posła odniosła się Magdalena Adamowicz. "Panie Kukiz, niech pan nie wyciera sobie gęby moim mężem, bo stoi pan teraz tam, gdzie stali i stoją inspiratorzy jego morderstwa" - napisała europosłanka. "Ale mimo to, z całego serca PROSZĘ WSZYSTKICH: DOŚĆ! Siły zbierajmy na walkę o Polskę, nie traćmy ich na hejt" - zaapelowała polityczka.

Paweł Kukiz Kukiz domaga się przeprosin od TVN. "Hejt większy niż na Adamowicza"

Więcej o: