Grzegorz Piechowiak opuszcza Porozumienie. Poseł ma pozostać w klubie PiS

Poseł Porozumienia i wiceminister rozwoju Grzegorz Piechowiak złożył rezygnację z członkostwa w partii, pozostanie jednak klubie Prawa i Sprawiedliwości - podaje Polska Agencja Prasowa. Piechowiak w środę był jednym z wiceministrów, którzy postanowili odejść z rządu. Parlamentarzysta zapewnia, że jego decyzja o dymisji jest aktualna.

Grzegorz Piechowiak zapowiedział w rozmowie z PAP, że nie dołączy do Prawa i Sprawiedliwości, pozostanie jednak w klubie PiS.

W środę Piechowiak pisał na Twitterze, że "trudno mu wyobrazić sobie bycie w opozycji do Zjednoczonej Prawicy, przez wyborców której został wybrany do Sejmu".

Jarosław GowinPorozumienie opuszcza klub PiS. "Od dziś idzie własną drogą"

Parlamentarzysta jest jednym z posłów Porozumienia, którzy złożyli dymisję ze stanowisk w ministerstwach po tym, jak zdymisjonowany został wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin. Piechowiak zadeklarował, że swoją dymisję podtrzymuje.

W środę rezygnację złożyli także wiceszef MON Marcin Ociepa, wiceministrowie rozwoju Iwona Michałek i Andrzej Gut-Mostowy oraz wiceminister edukacji Wojciech Murdzek. Premier Mateusz Morawiecki do tej pory przyjął rezygnację Iwony Michałek. Jak podaje PAP, nie podjął jeszcze decyzji ws. pozostałych wiceministrów.

Zobacz wideo Rzecznik rządu o dymisji Jarosława Gowina (10 sierpnia)

Porozumienie. Koło poselskie w Sejmie

Do tej pory odejście z Porozumienia zadeklarowali Marcin Ociepa, Wojciech Murdzek, a także Mieczysław Baszko, który ma dołączyć do Partii Republikańskiej Adama Bielana. W klubie Prawa i Sprawiedliwości ma pozostać także posłanka Anna Dąbrowska-Banaszek, która startowała do Sejmu z rekomendacji Porozumienia, aczkolwiek formalnie nie jest członkinią ugrupowania.

W czwartek prezes Porozumienia Jarosław Gowin poinformował o utworzeniu koła poselskiego. Koło stworzą Jarosław Gowin, Magdalena Sroka, Monika Pawłowska, Michał Wypij, Iwona Michałek i Stanisław Bukowiec.

Więcej o: