Paweł Kukiz bronił "lex TVN", potem wpis nagle zniknął. "Historia pana oceni"

Z sieci zniknął wpis Pawła Kukiza poświęcony ustawie medialnej. Poseł wyjaśniał w nim, dlaczego poprze projekt PiS. "Poza TVN jest jeszcze POLSAT i parę innych telewizji " - tłumaczył.
Zobacz wideo Morawiecki o "lex TVN": Nasze argumenty są przeinaczane i tego echa docierają za ocean

W środę Sejm zajmował się "lex TVN". Na temat projektu wypowiedział się Paweł Kukiz. "Niedopuszczalna dla nas jest sytuacja, gdy jakiś kraj spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego może posiadać pakiet większościowy w mediach państwa UE" - napisał na portalu społecznościowym. Stwierdził, że mimo wprowadzenia ustawy TVN będzie miało wiele możliwości by kontynuować działalność. Podkreślił także, że ''lex TVN" nie spowoduje, że PiS uzyska monopol na media w Polsce.

"Poza TVN jest jeszcze POLSAT i parę innych telewizji (...) możecie tak jak ja - po prostu nie oglądać tego badziewia firmowanego przez Kurskiego" - stwierdził.

Paweł KukizPaweł Kukiz: Poza TVN jest jeszcze Polsat i parę innych telewizji

Post Kukiza zniknął. "Historia pana oceni"

W czasie sejmowych obrad posłowie opozycji złożyli wniosek o odroczenie posiedzenia do września. Głosowanie poszło po myśli bloku opozycyjnego - Zjednoczona Prawica została przegłosowana. Obrady się jednak nie zakończyły. Marek Suski rozpoczął zbieranie podpisów pod wnioskiem o reasumpcję głosowania, a posłowie Paweł Kukiz i Jarosław Sachajko stwierdzili, że "pomylili się" w poprzednim głosowaniu. Ostatecznie reasumpcję poparło 229 parlamentarzystów, w tym Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk z Kukiz'15. W następnym głosowaniu odrzucono już wniosek o odroczenie posiedzenia. Posłowie dalej obradowali, a później przyjęli "lex TVN".

Po kilku godzinach z facebookowego profilu Pawła Kukiza zniknął wpis, w którym tłumaczył, dlaczego popiera "lex TVN". Usunięcie posta nie powstrzymało jednak użytkowników mediów społecznościowych do komentowania zachowania posła. "Kto podnosi rękę na wolne media, ten podnosi rękę na Polskę. Hańba i wstyd, panie Kukiz", "Nieszanowny polityku śpiewałeś o wolności, a sam ją niszczysz", "Historia pana oceni" - piszą pod wcześniejszymi postami.

Paweł KukizKukiz miał przyjść do programu. Wysłał zastępstwo i dziwne tłumaczenia

Więcej o: