Sejm. Poseł PO Marek Sowa zasłabł w trakcie obrad. Parlamentarzysta trafił do szpitala

Jeden z posłów Platformy Obywatelskiej - Marek Sowa - zasłabł w trakcie środowego posiedzenia Sejmu. Parlamentarzysta trafił do szpitala. Poseł był jedynym członkiem klubu KO, który nie brał udziału w głosowaniu ws. lex TVN. Jak się później okazało, przyczyną było właśnie nagłe pogorszenie stanu zdrowia polityka.

Poseł Polski 2050 Mirosław Suchoń potwierdził na Twitterze, że "Marek Sowa zasłabł w czasie głosowań" i trafił do szpitala.

- Już wcześniej Marek Sowa miał problemy, badał go lekarz. Został na te pierwsze ważne głosowania po przerwie, ale był słaby - mówił w rozmowie z Onet.pl jeden z posłów Koalicji Obywatelskiej.

Ok. godz. 22.40 rzecznik PO Jan Grabiec przekazał portalowi Gazeta.pl, że Marek Sowa wciąż jest w szpitalu, a parlamentarzyści na razie nie mają z nim kontaktu.

Marek Sowa ma 54 lata. Posłem jest od 2015 r. Wcześniej pełnił funkcję m.in. marszałka województwa małopolskiego.

Zobacz wideo Budka do Witek: Prokuratura już prowadzi postępowanie w pani sprawie

Sejm. Głosowanie ws. "lex TVN"

W środę wieczorem Sejm przyjął nowelizację ustawy medialnej, która wprowadza ograniczenia dotyczące przyznawania koncesji dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Projekt nazywany "lex TVN" może uderzyć m.in. w kanał informacyjny TVN24. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Za nowelizacją zagłosowało 223 posłów klubu PiS, trzech posłów Kukiz'15 (Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk), a także dwóch posłów niezrzeszonych - Łukasz Mejza i Zbigniew Ajchler.

Przeciwko zagłosowało m.in. pięciu posłów Porozumienia: Stanisław Bukowiec, Jarosław Gowin, Iwona Michałek, Magdalena Sroka i Michał Wypij. Andrzej Gut-Mostowy z Porozumienia wstrzymał się od głosu. W głosowaniu nie wzięło udziału trzech parlamentarzystów klubu PiS: Violetta Porowska, Marek Wesoły i Marek Zagórski.

Od głosu wstrzymało się też dziewięciu posłów Konfederacji, a dwóch nie brało udziału w głosowaniu.

W głosowaniu, w związku z problemami zdrowotnymi, nie uczestniczył również Marek Sowa z Koalicji Obywatelskiej.

Więcej o: