Poseł Polski 2050 Mirosław Suchoń potwierdził na Twitterze, że "Marek Sowa zasłabł w czasie głosowań" i trafił do szpitala.
- Już wcześniej Marek Sowa miał problemy, badał go lekarz. Został na te pierwsze ważne głosowania po przerwie, ale był słaby - mówił w rozmowie z Onet.pl jeden z posłów Koalicji Obywatelskiej.
Ok. godz. 22.40 rzecznik PO Jan Grabiec przekazał portalowi Gazeta.pl, że Marek Sowa wciąż jest w szpitalu, a parlamentarzyści na razie nie mają z nim kontaktu.
Marek Sowa ma 54 lata. Posłem jest od 2015 r. Wcześniej pełnił funkcję m.in. marszałka województwa małopolskiego.
W środę wieczorem Sejm przyjął nowelizację ustawy medialnej, która wprowadza ograniczenia dotyczące przyznawania koncesji dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. Projekt nazywany "lex TVN" może uderzyć m.in. w kanał informacyjny TVN24. Ustawa trafi teraz do Senatu.
Za nowelizacją zagłosowało 223 posłów klubu PiS, trzech posłów Kukiz'15 (Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk), a także dwóch posłów niezrzeszonych - Łukasz Mejza i Zbigniew Ajchler.
Przeciwko zagłosowało m.in. pięciu posłów Porozumienia: Stanisław Bukowiec, Jarosław Gowin, Iwona Michałek, Magdalena Sroka i Michał Wypij. Andrzej Gut-Mostowy z Porozumienia wstrzymał się od głosu. W głosowaniu nie wzięło udziału trzech parlamentarzystów klubu PiS: Violetta Porowska, Marek Wesoły i Marek Zagórski.
Od głosu wstrzymało się też dziewięciu posłów Konfederacji, a dwóch nie brało udziału w głosowaniu.
W głosowaniu, w związku z problemami zdrowotnymi, nie uczestniczył również Marek Sowa z Koalicji Obywatelskiej.