Jarosław Gowin oficjalnie poza rządem. Jest podpis Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda odwołał z funkcji wicepremiera i szefa resortu rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina - przekazał na Twitterze Błażej Spychalski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Dymisja Gowina nastąpiła na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego.

O odwołaniu Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. - Ze względu na słabe działania dotyczące ważnych i kluczowych ustaw dotyczących obniżenia podatków, premier Mateusz Morawiecki zwrócił się dzisiaj do prezydenta z wnioskiem o odwołanie wicepremiera Jarosława Gowina - powiedział Müller. 

Zobacz wideo Rzecznik rządu o dymisji Jarosława Gowina (10 sierpnia)

Jarosław Gowin zdymisjonowany. Andrzej Duda przychylił się do wniosku premiera

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Błażej Spychalski poinformował o podpisie prezydenta Andrzeja Dudy na dymisji Jarosława Gowina za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Jarosław Kaczyński. Awantura w SejmieTusk o odwołaniu Gowina. "Kaczyński w ostatnich tygodniach drżał"

"Prezydent RP Andrzej Duda na wniosek Prezesa RM Mateusza Morawieckiego odwołał z funkcji Wiceprezesa RM Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosława Gowina" - napisał na Twitterze. 

W środę ze swoimi stanowiskami pożegnało się również troje wiceministrów Porozumienia. Z funkcji wiceszefa MON zrezygnował Marcin Ociepa, a Andrzej Gut-Mostowy i Iwona Michałek przestali pełnić funkcje wiceministrów rozwoju, pracy i technologii. 

Porozumienie opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Posłowie założą własne koło

Zarząd Porozumienia zdecydował w środę o zerwaniu koalicji rządzącej i opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy. "Decyzją Zarządu Krajowego Porozumienia Jarosław Gowin opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z klubu PiS oraz utworzą Koło Parlamentarne Porozumienia Jarosława Gowina" - przekazał Jan Strzeżek, wicerzecznik Porozumienia. 

Wiceprezes Porozumienia Michał Wypij poinformował, że uchwała zarządu zobowiązuje wszystkich posłów ugrupowania do wyjścia z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślił również, że tylko posłowie, którzy "cechują się naprawdę mocnym charakterem, będą w kole Porozumienia". Koło Porozumienia powstanie we współpracy z kołem Polskie Sprawy, do którego należą: Zbigniew Girzyński, Andrzej Sośnierz, Paweł Szramka i Agnieszka Ścigaj. 

Jarosław Gowin w SejmieGowin: Każdy mój poseł dostał bardzo atrakcyjną ofertę handlową. Korupcja

Więcej o: