Jan Strzeżek odchodzi z klubu PiS. "Nie wyobrażam sobie dalszej współpracy"

Jan Strzeżek, bielański radny Porozumienia, odchodzi z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Swoją decyzję ogłosił tuż po odwołaniu Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera. "W związku z bieżącymi wydarzeniami nie wyobrażam sobie dalszej współpracy w ramach Klubu PiS" - stwierdził.

Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej, że premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. 

Zobacz wideo Czy czekają nas przedterminowe wybory?

Jan Strzeżek opuszcza klub PiS. "W związku z bieżącymi wydarzeniami"

Jan Strzeżek poinformował o odejściu z klubu PiS na Twitterze. Swoją decyzję ogłosił niedługo po zdymisjonowaniu Jarosława Gowina. "Odchodzę z Klubu Radnych PiS. Do samorządu wchodziłem jako przedstawiciel Porozumienia Jarosława Gowina. W związku z bieżącymi wydarzeniami nie wyobrażam sobie dalszej współpracy w ramach Klubu PiS" - napisał Strzeżek. 

Jan Strzeżek został wybrany na radnego warszawskiej dzielnicy Bielany w 2018 r. W wyborach startował z list Prawa i Sprawiedliwości. Po objęciu mandatu był również członkiem klubu PiS. W Porozumieniu sprawuje funkcje wicerzecznika oraz członka prezydium. Jest również szefem gabinetu politycznego Jarosława Gowina. 

Jarosław Gowin w Sejmie Jarosław Gowin wyrzucony z rządu Mateusza Morawieckiego

Rzecznik rządu: Gowin krytykował założenia Polskiego Ładu 

Piotr Müller, ogłaszając dymisję Jarosława Gowina, wskazał, że w maju liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali wspólnie założenia programowe Polskiego Ładu. - Programu niezwykle ważnego dla wyjścia z kryzysu związanego z epidemią oraz dla wprowadzenia sprawiedliwej polityki społecznej, gospodarczej i podatkowej - podkreślił. 

Rzecznik rządu zaznaczył, że Jarosław Gowin podważał założenia reformy podatkowej. - Ta reforma to obniżenie podatków dla 18 milionów obywateli w Polsce i gwarancja dla 90 procent podatników, że reforma będzie dla nich korzystna lub neutralna - powiedział Müller. 

W ubiegłym tygodniu ze stanowiskiem wiceministra rozwoju, pracy i technologii pożegnała się Anna Kornecka (Porozumienie). Jako oficjalną przyczynę odwołania wskazano "niezadowalające tempo prac" w resorcie, ale wielu komentatorów wskazuje, że dymisja związana jest z jej krytyką rozwiązań zawartych w Polskim Ładzie. Pisała m.in., że propozycje podatkowe z nowego programu PiS "uderzają w ciężko pracującą klasę średnią, przedsiębiorców, lekarzy, kadrę zarządzającą, wykwalifikowanych specjalistów, samorządy". 

Jarosław Gowin odwołany z rządu Gowin odwołany z rządu. "Wcześniejsze wybory to kwestia czasu" [KOMENTARZE]

Więcej o: