Agrounia wystartuje w wyborach parlamentarnych. Kołodziejczak przekonany, że zasiądzie w rządzie

Michał Kołodziejczak potwierdził w rozmowie z Wirtualną Polską, że Agrounia weźmie udział w najbliższych wyborach parlamentarnych w 2023 roku. - Zrobimy wszystko, żeby odegrać w wyborach parlamentarnych znaczącą rolę. Powiem więcej: nie wierzę w to, że kolejny rząd będzie skonstruowany beze mnie - stwierdził Kołodziejczak, lider Agrounii.

- Jesteśmy przygotowani na wybory parlamentarne - deklaruje Michał Kołodziejczak, lider Agrounii. - Wniosek [o zarejestrowanie partii - red.] jest złożony, partia czeka na rejestrację, czekamy na decyzję sądu - dodaje w rozmowie z WP.

Zobacz wideo Protest AgroUnii na Placu Zawiszy w Warszawie

Agrounia. Michał Kołodziejczak: Partia czeka na rejestrację, czekamy na decyzję sądu

- Dalej zamierzamy komentować rzeczywistość. Nikt nie będzie miał taryfy ulgowej. Nikt nas nie będzie ograniczał i cenzurował. Mówimy tak, jak jest. W naszych filmikach mówimy dokładnie to, co myśli ogromna część społeczeństwa - stwierdza lider Agrounii.

Prezes PiS Jarosław KaczyńskiKaczyński ostatnią nadzieją PiS-u w wojnie o zdrowie Polaków i przyszłość rządu

Filmik z Michałem Kołodziejczakiem w roli głównej, który opublikowano w mediach społecznościowych, obejrzały aż 4 miliony osób. Na nagraniu Kołodziejczak odpowiada na pytania dziennikarki TVP, ostrymi słowami krytykuje obecną władzę i podkreśla, w jakiej sytuacji znaleźli się rolnicy. - Nie zgadzamy się na takiego błazna w ministerstwie rolnictwa (...). Te 200 milionów niech sobie minister wsadzi w dupę - mówi w odpowiedzi na pytanie o 200 milionów pomocy od rządu.

Lider Agrounii: Myślę, że jestem najlepiej poinformowaną osobą w kraju

- Myślę, że jestem najlepiej poinformowaną osobą w kraju, jeśli chodzi o nastroje ludzi. A takich nastrojów w Polsce nie było, odkąd działam społecznie i politycznie - przekonuje Kołodziejczak. I dodaje, że cierpliwość społeczeństwa się skończyła. - Rozmawiam z rolnikami, którzy mówią mi: oni nas zdradzili. Oni, czyli politycy - mówi i podkreśla, że chodzi tutaj też o polityków opozycyjnych, którzy jego zdaniem nie szukają współpracy i nie zastanawiają się, jak można wspólnie działać na rzecz obywateli.

Kaja Godek składa podpisy pod projektem ustawy 'Stop LGBT'Homofobiczny projekt "stop LGBT" znów trafi do Sejmu. Pomogły kościoły

Lider Agrounii uważa, że w Polsce mamy lewicę laicką, a brakuje lewicy społecznej "broniącej słabszych", którzy nie są reprezentowani przez nikogo. - Ja będę chciał przełożyć kapitał społeczny na działania polityczne. To jest klucz tego wszystkiego, o co zawsze mi chodziło - kwituje.

Agrounia to organizacja rolnicza i ruch ludowy powołany w 2018 roku przez Michała Kołodziejczaka, rolnika i założyciela Unii Warzywno-Ziemniaczanej. Celem stowarzyszenia jest ochrona rynku krajowego, zjednoczenie gospodarzy i dokonanie zmian w rolnictwie oraz polityce, która go dotyczy.

Więcej o: