Gowin o Zjednoczonej Prawicy: Warto byłoby kontynuować ten projekt, ale nie za wszelką cenę

- Zmiany podatkowe, które zaproponowało Ministerstwo Finansów, to rewolucja. Tego typu zmiany, tak głębokie i znaczące dla firm, muszą być konsultowane z samymi zainteresowanymi - mówił Jarosław Gowin w Białymstoku. Szef Porozumienia odniósł się też do napiętej sytuacji w koalicji.

Wicepremier i szef Porozumienia Jarosław Gowin spotkał się w czwartek po południu z podlaskimi przedsiębiorcami. Mówił do nich m.in. o zmianach, które niesie za sobą Polski Ład. Gowin podkreślał, że to "bardzo szeroki program zawierający wiele mądrych i dalekosiężnych rozwiązań", ale, jak wskazywał, "na te pozytywne rozwiązania cieniem się kładzie kwestia wzrostu podatków". 

Zobacz wideo Tusk kpi z Kaczyńskiego i PiS-u, przyznaje się do błędu, a potem stwierdza: Wygrywałbym wybory przez 100 lat

Gowin o Zjednoczonej Prawicy: Warto kontynuować, ale nie za wszelką cenę

- Porozumienie nie jest partią wodzowską, decyzję podejmiemy w sposób demokratyczny. Zjednoczona Prawica jest dużą wartością i warto byłoby kontynuować ten projekt do końca kadencji, ale nie za wszelką cenę, na pewno nie za cenę radykalnego podniesienia podatków dla przedsiębiorców i klasy średniej - powiedział Gowin cytowany w portalu 300polityka.pl.

Zmiany podatkowe, które zaproponowało Ministerstwo Finansów, to rewolucja. Tego typu zmiany, tak głębokie i znaczące dla firm, muszą być konsultowane z samymi zainteresowanymi. W poniedziałek organizuję posiedzenie RDS, tam będziemy dyskutować z samorządowcami i związkami zawodowymi

- podkreślił. 

W spotkaniu w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku według Porozumienia wzięło udział ponad 100 osób.

W sobotę Porozumienie zdecyduje, czy zostanie w koalicji

Na sobotę zaplanowane jest posiedzenie zarządu krajowego partii Porozumienie Jarosława Gowina. To reakcja na zdymisjonowanie przez premiera Mateusza Morawieckiego wiceminister rozwoju Anny Korneckiej, która krytykowała Polski Ład. Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek pytany przez dziennikarzy, czy jest możliwe, że w sobotę Porozumienie zdecyduje o wyjściu z koalicji, odpowiedział, że "wszystkie scenariusze są na stole".

Więcej o: