Koalicja PSL i Porozumienia możliwa? Kosiniak-Kamysz: Jest wspólna przestrzeń do rozmowy

Losy Porozumienia w Zjednoczonej Prawicy mogą zostać rozstrzygnięte już w sobotę. To właśnie wtedy odbędzie się posiedzenie zarządu krajowego partii. Co jeśli ugrupowanie opuści koalicję? Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że partie łączy interes małych i średnich przedsiębiorców, co daje "wspólną przestrzeń do rozmowy".
Zobacz wideo Gowin przeciw Staroń. Siemoniak: To przejście cienkiej czerwonej linii

Już w sobotę odbędzie się posiedzenie zarządu krajowego partii Porozumienie Jarosława Gowina, podczas którego ma zapaść decyzja dotycząca dalszej obecności ugrupowania w koalicji. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki nie wierzy, że Porozumienie mogłoby jej szeregi opuścić. - Gdzie miałby odejść? Do PSL-u? - zapytał. Tymczasem szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosinisk-Kamysz wydaje się nie wykluczać takiej opcji.

Jan Maria JackowskiJackowski o dymisji Korneckiej: Mamy koalicję, która istnieje na papierze

Koalicja PSL i Porozumienia możliwa? Jest "wspólna przestrzeń do rozmowy"

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza PSL, jako reprezentacja małych i średnich przedsiębiorstw, nie wyklucza koalicji z Porozumieniem - pisze rp.pl. Mimo że lider ludowców uważa, że na razie jest za wcześnie, by mówić o koalicji w kontekście wyborów, to "wspólna przestrzeń do rozmowy" jest. Szefowi PSL zaimponowała także postawa Anny Korneckiej, która zdaniem Kamysza wykazała się odwagą, komentując korzyści wynikające dla Polaków z Polskiego Ładu. 

Przypominamy, że była już wiceministerka w Ministerstwie Rozwoju Pracy i Technologii została zdymisjonowana po tym, jak powiedziała, że jej zdaniem na programie stracą "najmniejsi podatnicy, rozliczający się z kartą podatkową". Oficjalną przyczyną odwołania ma być natomiast "zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70 m kw. oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego".

Jan Strzezek w SejmiePorozumienie opuści koalicję? Strzeżek: Wszystkie scenariusze są na stole

Porozumienie wyjdzie z koalicji? W sobotę maja zapaść decyzje 

Decyzja o odwołaniu Korneckiej, która w kwietniu tego roku zasiliła szeregi ugrupowania Jarosława Gowina, nie została wcześniej z politykiem omówiona. Ten zapowiedział więc, że sprawa "nie pozostanie bez reakcji". - W sobotę rozstrzygniemy, czy, i na jakich warunkach będziemy dalej funkcjonowali w ramach Zjednoczonej Prawicy - powiedział wicepremier, podkreślając, że decyzja o dymisji "narusza postanowienia umowy koalicyjnej". Tymczasem według informacji Onetu, kilku polityków Porozumienia miało już otrzymać oferty współpracy od Prawa i Sprawiedliwości, jednak nie wiadomo, jak na nie zareagowali.

Więcej o: