Terlecki o Gowinie: Gdzie miałby odejść? Do PSL-u?

- Nie, nie. Gdzie miałby odejść? Do PSL-u? - tak Ryszard Terlecki odpowiedział na pytanie, czy spodziewa się odejścia z koalicji Jarosława Gowina. Szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu skomentował też list amerykańskich senatorów ws. "lex TVN". - Czytają różne głupstwa - stwierdził.

- Pani minister [Anna Kornecka - red.] została odwołana z powodów, które są znane, też za krytykę [Polskiego Ładu - red.]. Nie bardzo wyobrażamy sobie, żeby członkowie koalicyjnej partii zgłaszali publicznie, w mediach, swoje uwagi. To powinno być przedmiotem wewnętrznej dyskusji - powiedział w Sejmie Ryszard Terlecki.

Zobacz wideo Starcie przy mównicy sejmowej. Nitras kontra Witek, Terlecki i Kaczyński

Dziennikarze dopytywali, czy spodziewa się teraz, że Jarosław Gowin w konsekwencji opuści Zjednoczoną Prawicę. - Nie, nie. Gdzie miałby odejść? Do PSL-u? - odrzekł szef klubu PiS

Terlecki stwierdził, że obecnie "umowa koalicyjna jest nie tyle zawieszona, co negocjowana". - Sam premier Gowin uważa, że tamtą umowę należy rozwinąć, uszczegółowić. Obowiązuje umowa dżentelmeńska, natomiast na papierze nie jest spisane, który minister ma być. Takich szczegółów tam nie ma - powiedział szef klubu PiS. 

Jan Strzezek w SejmiePorozumienie opuści koalicję? Strzeżek: Wszystkie scenariusze są na stole

W środę Mateusz Morawiecki zdymisjonował wiceminister rozwoju, pracy i technologii Annę Kornecką. W związku z tym faktem Porozumienie, do którego należy Kornecka, zwoła w sobotę posiedzenie zarządu krajowego partii. 

Ryszard Terlecki o senatorach z USA: Czytają różne głupstwa

Szef klubu PiS poinformował, że Sejm może zająć się nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji 11 sierpnia. Podkreślił przy tym, że "ona nie zagraża funkcjonowaniu TVN-u". - Stwarza zabezpieczenia na przyszłość - przekonywał. Na uwagę dziennikarzy, że innego zdania są senatorowie z USA, którzy w środę wydali w tej sprawie oświadczenie, Terlecki stwierdził: "Czytają różne głupstwa. Czy my jesteśmy dokładnie zorientowani w tym, co się dzieje w Senacie amerykańskim? No chyba nie jesteśmy".

Przemysław CzarnekCzarnek: Chcemy, by do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia ws. szczepień

Więcej o: