W sobotę decyzja Porozumienia ws. obecności w koalicji. "Reakcja będzie ostra. Niektórzy spakowali kartony"

Ważą się losy obecności Porozumienia w koalicji rządzącej. W sobotę zbierze się zarząd krajowy partii, który ma podjąć decyzję w tej sprawie. Jak podaje Onet.pl, działacze ugrupowania nie wykluczają, że partia Jarosława Gowina wkrótce nie będzie już członkiem Zjednoczonej Prawicy.

Na sobotę zaplanowane jest posiedzenie zarządu krajowego partii Porozumienie Jarosława Gowina. To reakcja na zdymisjonowanie przez premiera Mateusza Morawieckiego wiceminister rozwoju Anny Korneckiej, członkini partii. Kornecka w ostatnim wywiadzie dla TVN24 krytykowała niektóre z rozwiązań zapisanych w Polskim Ładzie.

- Była wybitnym ministrem. Jestem dumny, że mogłem z nią współpracować. Co do decyzji pana premiera, to nie, ta decyzja nie była ze mną konsultowana, ta decyzja narusza postanowienia umowy koalicyjnej - stwierdził Jarosław Gowin w środę w programie "Tak jest" w TVN24.

- W sobotę rozstrzygniemy czy, i na jakich warunkach będziemy dalej funkcjonowali w ramach Zjednoczonej Prawicy - dodał wicepremier.

Zobacz wideo Fogiel o Polskim Ładzie: Mam nadzieję, że podpis Gowina jest obowiązujący (wypowiedź z 15 czerwca)

Posiedzenie zarządu krajowego Porozumienia. "Reakcja będzie ostra"

- Będzie jak z buntem Solidarnej Polski wobec zgody premiera na zapisy budżetu UE. Poudają, że coś uzgadniają, pokrzyczą, a w koalicji i tak zostaną - przewiduje w rozmowie z portalem Onet.pl jeden z polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Z kolei jeden z działaczy Porozumienia zaznacza, że "reakcja będzie ostra". - Niektórzy już od dawna mają spakowane kartony - mówi anonimowy rozmówca portalu.

Portal podaje, że kilku polityków blisko związanych z Jarosławem Gowinem otrzymało oferty współpracy ze strony Prawa i Sprawiedliwości. "Nie jest jasne, czy te próby przyniosły skutek. To może okazać się już w sobotę" - informuje Kamil Dziubka z Onet.pl.

Więcej o: