Trzaskowski zaprosił Donalda Tuska na Campus Polska Przyszłość. "To jeden z najważniejszych gości"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski potwierdził w TVN24, że zaprosił Donalda Tuska na Campus Polska Przyszłość. Dodał, że szef Platformy Obywatelskiej przyjął zaproszenie i będzie jednym z najważniejszych gości na wydarzeniu, dlatego musi "znaleźć mu godne miejsce i godną formułę".

Donald Tusk powrócił do polskiej polityki na początku lipca. Od tego momentu media huczą na temat konfliktu, jaki miał zawiązać się pomiędzy nim i Rafałem Trzaskowskim. Komentatorzy wskazują, że przejęcie przez Tuska władzy w Platformie Obywatelskiej sprowadziło Trzaskowskiego z roli "największej nadziei opozycji do tylko i aż prezydenta Warszawy".

Zobacz wideo Donald Tusk o Trzaskowskim: Trochę zazdroszczę. Moim priorytetem są wygrane wybory

Rafał Trzaskowski: Musimy znaleźć Donaldowi Tuskowi godne miejsce

Rafał Trzaskowski był pytany w "Faktach po Faktach" na antenie TVN24, czy zaprosi Donalda Tuska na Campus Polska Przyszłość. - Tak, oczywiście, już zaprosiłem, pracujemy tylko nad szczegółami - odpowiedział Trzaskowski, dodając, że Tusk potwierdził swój przyjazd. 

Posiedzenie senackiej Komisji UstawodawczejSenacka komisja za likwidacją Izby Dyscyplinarnej. Jest projekt ustawy

- Donald Tusk to jeden z najważniejszych gości, który odwiedzi Campus Polska Przyszłość, więc musimy mu znaleźć godne miejsce i godną formułę - powiedział Trzaskowski. Dodał, że na uczestników wydarzenia czeka "bardzo mocny program kulturalny, program sportowy".

- W tej chwili dopinamy do końca program. Siedem dni, mnóstwo gości z całej Europy, komisarze europejscy, mnóstwo burmistrzów, mnóstwo specjalistów od ocieplenia klimatycznego, od sztucznej inteligencji, od rynku pracy, naprawdę bardzo dużo osób - zaznaczył. 

Campus Polska Przyszłość odbędzie się pod koniec sierpnia

Rafał Trzaskowski zapowiedział organizację Campusu na początku maja. To pierwsza inicjatywa jego Ruchu Wspólna Polska od momentu powstania jesienią zeszłego roku.

- Chcemy poszukać osób, które chcą się angażować w życie publiczne. [...] Będziemy dyskutować z politykami, ludźmi kultury, sportu, z wieloma autorytetami właśnie o tym, co nas czeka. To będzie tydzień wymiany poglądów - powiedział Trzaskowski, zapowiadając wydarzenie. 

Campus Polska Przyszłości odbędzie się w Olsztynie na przestrzeni jednego tygodnia (27.08-2.09.2021). Na uczestników wydarzenia czekają spotkania z takimi osobami jak: liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska, były RPO Adam Bodnar, były ambasador USA w Polsce Daniel Fried, uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska, ale również pisarze Zygmunt Miłoszewski i Jakub Żulczyk. 

- Chcemy poszukać osób wśród młodego pokolenia, które chcą się angażować i pomóc nam mówić językiem, który jest dla niego zrozumiały. Bo dziś konieczne jest skupienie się na tym, co jest naprawdę istotne dla tego pokolenia - na wartościach, równych szansach, na znalezieniu pracy, która daje perspektywy, na walce z kryzysem klimatycznym. Młodzi ludzie wciąż pytają, czy będzie dla nich oferta. Tak. Jest nią Campus Polska Przyszłości - mówił w maju Trzaskowski. 

Anna KorneckaAnna Kornecka zostanie zdymisjonowana? Krytykowała Polski Ład

Więcej o: