PiS na pierwszym miejscu, ale to KO ma powód do radości. Sporo zyskała po powrocie Tuska [SONDAŻ]

Prawo i Sprawiedliwość znalazło się na pierwszym miejscu w badaniu IBRiS, którego wyniki publikuje "Rzeczpospolita". Druga jest Koalicja Obywatelska, która w porównaniu z badaniem z czerwca zaliczyła duży wzrost poparcia.

33,6 proc. respondentów w najnowszym badaniu dla "Rzeczpospolitej" wskazało Zjednoczoną Prawicę jako partię, na którą zagłosuje w wyborach do Sejmu. 27,3 proc. to wynik Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz wideo Szczerba: Ostatnio modnym określeniem jest "ruski ład". Myślę, że jego elementem może być właśnie projekt "lex TVN"

Trzecie miejsce zajęła Polska 2050 Szymona Hołowni (11,1 proc.). Dalej uplasowała się Lewica (9,1 proc.). Następne są Konfederacja (5 proc.) i PSL-Koalicja Polska (5 proc.). 

Sondaż. Duży wzrost poparcia dla Koalicji Obywatelskiej

Badanie przeprowadziła pracownia IBRIS w dniach 31.07-01.08 na grupie 1094 osób. W porównaniu do analogicznego badania z czerwca, Prawo i Sprawiedliwość straciło 1,1 pkt proc. Dużo natomiast zyskała Koalicja Obywatelska, która w tym samym badaniu zanotowała jedynie 13 proc. Polska 2050 w czerwcowym badaniu miała wynik 20,2 proc. 10,3 proc. zadeklarowało oddanie głosu na Konfederację, natomiast 9,1 proc. na Lewicę. 5,1 proc. to czerwcowy wynik PSL-Koalicji Polskiej. 

Andrew CuomoGubernator stanu Nowy Jork molestował wiele kobiet. Wyniki śledztwa

Więcej o: