Zduńska Wola. Joanna Lichocka w ogniu pytań mieszkańców. "Czemu posłowie podnoszą sobie wynagrodzenia?

Posłanka PiS Joanna Lichocka spotkała się z mieszkańcami Zduńskiej Woli, aby promować rządowy program Polski Ład. Spotkanie jednak bardzo szybko przerodziło się w dyskusję na temat podwyżek dla polityków. - Czemu ministrowie, posłowie podnoszą sobie wynagrodzenia, zamiast w pierwszej kolejności zadbać o ludzi? - pytała jedna z mieszkanek.

Polski Ład ma dać nowy impuls poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. W połowie lipca wskazywaliśmy, że prezes PiS Jarosław Kaczyński nie jest jednak zadowolony z dotychczasowej akcji promującej program. Władze PiS nakazały więc swoim posłom, aby w weekendy organizowali spotkania z wyborcami i "odkłamywali" Polski Ład. 

Zobacz wideo Szereg obietnic w Polskim Ładzie PiS-u. Kto za nie zapłaci?

Zduńska Wola. Spotkanie Joanny Lichockiej z wyborcami. Padło pytanie o podwyżki

Posłanka PiS Joanna Lichocka spotkała się w sobotę z mieszańcami Zduńskiej Woli (woj. łódzkie). Lichocka tłumaczyła, że w przestrzeni publicznej funkcjonuje wiele kłamstw na temat Polskiego Ładu. Według niej z nowego programu PiS-u mogą skorzystać zarówno samorządy, jak i zwykli ludzie. 

,Obchody 77. rocznicy Powstania WarszawskiegoPremier Morawiecki spotkał się z kandydatem na kanclerza Niemiec

Spotkanie z Joanną Lichocką zorganizowano w pobliżu bazaru. Wokół posłanki zgromadził się tłum ludzi. Nie wszyscy mieszkańcy Zduńskiej Woli byli zainteresowani Polskim Ładem. Jak podaje portal zdunskawola.naszemiasto.pl, jedna z kobiet zapytała się posłanki "czemu ministrowie, posłowie podnoszą sobie wynagrodzenia, zamiast w pierwszej kolejności zadbać o ludzi". 

Lichocka odpowiedziała, że w czasie rządów PiS minimalna krajowa wzrosła o 60 proc. Temperatura dyskusji jednak nie opadła. Zaczęły pojawiać się pytania o konkordat, niektórzy mówili, że "komuna nadal rządzi". Jeden z mieszkańców stwierdził, że "każda jedna władza dla siebie kradnie".  Po kilku minutach dyskusji spotkanie zostało zakończone.

- Spodziewałam się, że tak będzie, bo jest tak na większości spotkań. Jednak właśnie po to organizujemy spotkania z ludźmi, by rozmawiać i tłumaczyć - powiedziała Lichocka po zakończeniu spotkania. 

Jacek SasinSasin: "Żadnego 'efektu Tuska' nie ma". Dowodem sondaż przedstawiony w TVP

Podwyżki dla polityków. Prezydent podpisał rozporządzenie 

W piątek w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie wprowadzające podwyżki dla polityków. Wzrost wynagrodzeń obejmie m.in. posłów, senatorów, premiera, członków rządu oraz marszałków Sejmu i Senatu. Pensje posłów wzrosną z 8 tys. do ponad 12 tys. zł. Premier oraz marszałkowie Sejmu i Senatu będą otrzymywać wynagrodzenie w wysokości 20,5 tys. zł, z kolei pensje wiceministrów wzrosną z ponad 10 tys. o dodatkowe 6 tys. zł. 

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział na Twitterze, że wkrótce zostanie przedstawiony projekt ustawy przewidującej podwyżki dla samorządowców i Prezydenta RP. "W Sejmie jest gotowy i w poniedziałek rano zostanie złożony projekt ustawy obejmujący podwyżki wynagrodzeń dla samorządowców (wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych), a także dla Prezydenta RP i byłych prezydentów" - napisał Terlecki. 

Więcej o: