Czy ekipy TVP Info nie wpuszczono na spotkanie z Donaldem Tuskiem? Mamy wyjaśnienie

Spotkanie Donalda Tuska z Radą Medyczną było zamknięte dla wszystkich dziennikarzy. Ekipa TVP Info nie została wpuszczona na tzw. foto op, który odbywał się wcześniej - tłumaczy w rozmowie z Gazeta.pl Agnieszka Rucińska, dyrektorka biura prasowego Platformy Obywatelskiej.

W czwartek w mediach pojawiła się informacja, że ekipa TVP Info nie została wpuszczona na spotkanie Donalda Tuska z Radą Medyczną. Nie jest to jednak prawda: nie zostały wpuszczone żadne redakcje. - Było to spotkanie zamknięte. Przed spotkaniem odbył się tzw. foto op, czyli krótkie przebitki, na które rzeczywiście nie została zaproszona redakcja TVP, mówię tutaj o mediach elektronicznych - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl Agnieszka Rucińska, dyrektorka biura prasowego. Jak dodała, pracownik Telewizji Polskiej został poinformowany, że po spotkaniu odbędzie się konferencja prasowa.

- Na tej konferencji byli wszyscy, a z TVP to chyba cztery osoby, nie licząc ekipy technicznej. Na tej konferencji pan redaktor Kłeczek wywrzaskiwał, trzasnął drzwiami i wyszedł - powiedziała Rucińska. - Nie można napisać, że ktoś nie został gdzieś wpuszczony, jeśli nie został tam zaproszony. Weszli na konferencję [pracownicy TVP - przyp. red.] i zrobili tam jak zawsze bardachę chamską, obrzydliwą - dodała.

Konfrontację z dziennikarzem Telewizji Polskiej można obejrzeć poniżej:

Zobacz wideo Konfrontacja Tuska z dziennikarzem TVP na konferencji. "Najlepszym komentarzem śmiech"

Dziennikarz TVP Info wyrzucony ze spotkania z Donaldem TuskiemZamieszanie z TVP Info na spotkaniu z Tuskiem. "Niech pan obejrzy TVP o 19:30"

Spotkanie Tuska z Radą Medyczną

W trakcie czwartkowego spotkania Donalda Tuska z Radą Medyczną ds. COVID-19 rozmawiano na temat nadal panującej epidemii koronawirusa oraz systemu szczepień COVID-19. Zadawano też pytania, co można zrobić w związku z prawdopodobną IV falą zakażeń na jesieni. Szef Platformy Obywatelskiej w rozmowie z lekarzami poruszył też temat tzw. białych szpitali, czyli miejsc, w których można leczyć osoby borykające się z chorobami nowotworowymi.

Więcej o: