Fogiel kandydatem na wiceszefa partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Ma zastąpić Fotygę

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel został zgłoszony przez partię jako kandydat na wiceprzewodniczącego partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Decyzję na początku sierpnia podejmie prezydium ugrupowania, następnie musi ją zatwierdzić rada EKR.

Szefową partii Europejskich Konserwatystów i Reformatorów jest obecnie włoska parlamentarzystka Giorgia Meloni. Zastępcą jest hiszpański europoseł Jorge Buxadé. W zarządzie do niedawna jako wiceprzewodnicząca zasiadała także polska europosłanka z ramienia PiS Anna Fotyga, jednak zrezygnowała z przyczyn zdrowotnych.

Jak podaje rmf24.pl na podstawie doniesień PAP, Prawo i Sprawiedliwość jako następcę Anny Fotygi wskazał Radosława Fogla, posła PiS i wicerzecznika tej partii.

Zgłaszanie kandydatur wciąż trwa. 2 sierpnia ma zebrać się prezydium, a jego decyzję dotyczącą wyboru wiceprzewodniczącego musi zatwierdzić potem rada EKR.

Zobacz wideo Daniel Fried m.in. o sytuacji z TVN w rozmowie Gazeta.pl

Radosław Fogiel kandydatem do zarządu EKR

Radosław Fogiel jest członkiem PiS od 20 lat. W przeszłości był radnym miejskim w Radomiu i radnym sejmiku województwa mazowieckiego, a także asystentem i dyrektorem biura poselskiego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W latach 2012-2018 był pierwszym wiceprzewodniczącym, a później przewodniczącym Europejskich Młodych Konserwatystów. Wicerzecznikiem PiS jest od ponad 2 lat. W 2019 r. po raz pierwszy został posłem.

Jak czytamy na stronie internetowej Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, partia zrzesza ugrupowania popierające  m.in. "wolność jednostki, suwerenność narodową, demokrację parlamentarną, rządy prawa, własność prywatną i niskie podatki".

Więcej o: