Aktywiści przypięli się łańcuchami do bramy MEiN. Protestuje m.in. siostrzeniec Morawieckiego

Trzy osoby z Młodzieżowego Forum LGBT+ w ramach protestu przypięły się łańcuchami do bramy Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wśród aktywistów jest Franciszek Broda, siostrzeniec Mateusza Morawieckiego.

Aktywiści z Młodzieżowego Forum LGBT+, którzy rano przypięli się do bramy MEiN, protestują przeciwko szefowi resortu Przemysławowi Czarnkowi.

Zobacz wideo Śmiszek: Prowadzicie systemową politykę dyskryminacji i pogardy wobec osób LGBT

"Zabronili kochać, wolno się bać", "Marcie krew na rękach", "LGBT+ to ludzie", "Ugruntuj swoje cnoty" - takie hasła widzimy na transparentach, które pod MEiN przynieśli aktywiści. Wśród protestujących jest Franciszek Broda, siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego.  

Radiowóz policji w Zakopanem"Sezon wakacyjny pod Tatrami w pełni". Policja interweniowała ponad 20 razy

Protest przed MEiN. Wśród aktywistów siostrzeniec Mateusza Morawieckiego

Jak relacjonowała "Gazeta Wyborcza", na miejsce przyjechała policja, ale nie podjęto interwencji. Po południu protestujących zaproszono na spotkanie z Tomaszem Rzymkowskim, wiceministrem edukacji i nauki.

Jak dowiadujemy się z oświadczenia organizacji, na spotkaniu tym przedstawiono "kluczowe" postulaty. Aktywiści domagają się "natychmiastowej dymisji Przemysława Czarnka wraz ze wzięciem odpowiedzialności za swoje słowa oraz przeprosinami za nie", "organizacji Okrągłego Stołu o Przyszłości Edukacji w związku z planowanymi zmianami w oświacie znanymi powszechnie jako LexCzarnek, w którym będą uczestniczyć przedstawiciele i przedstawicielki stron społecznych", a także "zwrócenia uwagi na kwestię edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej (...)". 

"W rozmowie padła deklaracja ponownego spotkania w tym celu, w którym być może będzie uczestniczyć zarówno Wiceminister, jak i Minister. Niemniej, deklaracja to tylko część tego, co chcemy osiągnąć - w dalszym ciągu będziemy starać się o realizację powyższych postulatów" - czytamy.

Protest ma trwać 24 godziny. Na 17.30 zaplanowano demonstrację solidarnościowa.

Donald Tusk, lider PODebata Kaczyński-Tusk. Kwaśniewski komentuje: Tusk gra wygodną kartę

Więcej o: