KRRiT: W sprawie koncesji TVN24 odbyły się dwa głosowania. Marek Suski był w siedzibie Rady

W KRRiT odbyły się w czwartek dwa głosowania ws. koncesji na nadawanie TVN24. Jak informuje rzeczniczka Rady, nie przyniosły one rozstrzygnięć. Koncesja upłynie w ciągu 66 dni.

Dzisiaj odbyły się dwa głosowania, jedno na przyznanie koncesji, drugie na odmowę i niestety żadna z tych koncepcji nie zyskała większości. Nie ma rozstrzygnięcia - powiedziała w TVN24 Teresa Brykczyńska, rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. 

Zobacz wideo Świat już odczuwa zmiany klimatu. Tymczasem Unia Europejska podejmuje kolejne działania

Koncesja dla TVN24. W siedzibie KRRiT był Marek Suski

Jak tłumaczyła, by podjąć decyzję potrzebna jest bezwzględna większość, a tej nie uzyskano. - Postępowanie będzie nadal trwało. Termin musi być uwzględniony - powiedziała. KRRiT na podjęcie decyzji ma czas do 26 września. 

TVN24 podaje, że w czwartek po południu w siedzibie KRRiT przebywał Marek Suski. Potwierdziła to rzeczniczka oraz sam Suski. Poseł nie chciał zdradzić szczegółów na temat swojego pobytu. - Rozmawialiśmy na temat propozycji KRRiT do tzw. ustawy medialnej. Rada ma uwagi i propozycje dotyczące okresów przejściowych, rozmawiałem o tym z panią Elżbietą Więcławską-Sauk - przyznał polityk PiS w rozmowie z wp.pl

Obecnie w skład KRRiT wchodzą:

  • Witold Kołodziejski (przewodniczący)
  • Teresa Bochwic 
  • Elżbieta Więcławska-Sauk
  • Janusz Kawecki 
  • Andrzej Sabatowski 

Jej członkowie wyznaczani są przez prezydenta (dwie osoby), Sejm (dwie osoby) oraz Senat (jedna osoba).

Więcej o: