Dziś jest jednym z "żołnierzy" "Wiadomości" TVP. 6 lat temu w TVP Info relacjonował paradę równości

Internet nie zapomina - przekonał się o tym w tym tygodniu pracownik TVP Konrad Wąż. Choć obecnie jest członkiem zespołu kojarzonych ze stronniczością "Wiadomości" TVP, jeszcze kilka lat temu w pozytywnym świetle przedstawiał osoby LGBT i zapowiadał, że "być może" w Polsce zostaną wprowadzone związki partnerskie.

"Trzaskowski wspiera LGBT i antyklerykalizm", "Kampania arogancji kandydata Platformy", "Elity opozycji gardzą Polakami", "Polacy o aferach gospodarczych koalicji PO-PSL" - to tylko niektóre z tytułów materiałów przygotowywanych przez reportera "Wiadomości" TVP Konrada Węża.

Wąż jest jednym z tych pracowników Telewizji Polskiej, którzy są jednoznacznie kojarzeni z materiałami przedstawiającymi opozycję w negatywnym świetle, a zawsze w pozytywnym lub co najmniej neutralnym - partię rządzącą.

Karin Ann w 'Pytaniu na śniadanie' w TVPOświadczenie TVP ws. tęczowej flagi. "Spór ideologiczny"

"Wiadomości" TVP niejednokrotnie przedstawiały też w negatywnym świetle osoby LGBT. W materiałach emitowanych w programie można było usłyszeć m.in. o "Odrażającej prowokacji LGBT", "Ofensywie bojówkarzy LGBT" i o tym, że "Ideologia LGBT niszczy rodzinę".

Tymczasem portale społecznościowe obiegł materiał, który został przygotowany przez Węża dla TVP Info jeszcze przed dojściem Prawa i Sprawiedliwości do władzy. To reportaż wyemitowany 13 czerwca 2015 r.

Wąż przygotował go we współpracy z Tomaszem Zalewą. Zalewa to były pracownik TVP3 Lublin, który w ubiegłym roku został zwolniony za materiał o zaśmieconym placu. Były już reporter TVP wyciągał zawartość śmietnika i rozrzucał ją na ziemi, by udowodnić, że miasto nie dba o porządek.

Zobacz wideo Śmiszek: Prowadzicie systemową politykę dyskryminacji i pogardy wobec osób LGBT (lipiec 2021 r.)

Konrad Wąż w TVP Info: Związki partnerskie być może za kilka lat

Materiał Konrada Węża z czerwca 2015 r. dotyczył parady równości w Warszawie. - Taki obrazek na polskich ulicach to ciągle jeszcze rzadkość. Tak jak każda inna forma zademonstrowania swojej odmienności - mówił reporter TVP Info.

Wąż dodał wówczas, że "wciąż spora grupa gejów, lesbijek i przedstawicieli pozostałych mniejszości seksualnych publicznie pokazuje swoje prawdziwe "ja" raz w roku". Zaznaczył, że "doskonałą okazją są organizowane od 2001 r. parady równości".

- Narodowcy i środowiska skrajnie prawicowe wiele razy próbowały zakłócać przebieg parad równości. Wielokrotnie interweniowała policja - słyszmy w materiale z 13 czerwca 2015 r.

- Mniejszości seksualne w Polsce powoli przekonują społeczeństwo do swoich racji, ale ciągle mamy problem z tolerancją wobec innych. Niektórym przeszkadzają odmienne poglądy polityczne, kolor skóry, wyznanie, a ostatnio coraz częściej również pochodzenie - dodał Konrad Wąż. Widzowie mogli dowiedzieć się także, że "najbogatsze państwa Europy już dawno zalegalizowały związki partnerskie" i "być może za kilka lat do tego klubu dołączy również Polska".

Materiał wciąż dostępny jest na stronach internetowych TVP Info.

Więcej o: