Tusk komentował ultimatum KE, nagle dodał: "zwrócę się do funkcjonariuszki telewizji pisowskiej"

- Ja nie będę odpowiadał na pytania tych, którzy zaangażowali się w nagonkę, bo ja wam serdecznie współczuję. Ja mogę ewentualnie debatować i rozmawiać z mocodawcą, to znaczy z prezesem Kaczyńskim - powiedział Donald Tusk, zwracając się do dziennikarki TVP Info. Polityk nazwał ją "funkcjonariuszką telewizji PiS-owskiej".
Zobacz wideo Donald Tusk odpowiada na pytanie TVP Info. "Moje nazwisko..."

We wtorek Donald Tusk spotkał się z klubem parlamentarnym Platformy Obywatelskiej. Po zakończeniu spotkania były premier został zapytany przez dziennikarzy, czy jego zdaniem rząd zastosuje się do decyzji TSUE dot. Izby Dyscyplinarnej. - Nie sądzę, bo widać najwyraźniej, że polski rząd, znaczy, nazywajmy rzeczy po imieniu, PiS-owski rząd, bo w tej sprawie działa wbrew polskiemu interesowi, nie chce odbudować tego elementarnego nie tylko poczucia, ale ładu praworządności w Polsce. Bo przecież to o to chodzi. To nie jest spektakularny pojedynek między Brukselą a Warszawą - powiedział Donald Tusk i dodał, że "to jest upór, który będzie nas kosztował bardzo wiele". - I nie mówię tu tylko o pieniądzach - podkreślił polityk.

- My powinniśmy trzymać kciuki w jakimś sensie za premiera Morawieckiego, jego ministrów, posłów i senatorów PiS-u, żeby oni wreszcie zrozumieli, że ten spór, który Unia Europejska toczy dzisiaj z PiS-owskim rządem, jest w naszym interesie, wszystkich obywateli. To nie jest polityczna zemsta. W UE, jak do niedawna w Polsce, obowiązują najwyższe standardy praworządności - stwierdził Donald Tusk.

'Wiadomości' TVP o Donaldzie Tusku"Wiadomości" straszą Tuskiem i pokazują, że umie mówić po niemiecku

"Zwrócę się do funkcjonariuszki telewizji PiS-owskiej"

Lider PO został również zapytany o odmowę ze strony PiS-u na jego wezwanie Jarosława Kaczyńskiego do dyskusji. - Ta sytuacja nie wymaga chyba komentarza. Zresztą zwrócę się do funkcjonariuszki telewizji PiS-owskiej, rządowej - odparł Donald Tusk, kierując swoje słowa do stojącej obok dziennikarki TVP Info.

- Ja nie będę odpowiadał na pytania tych, którzy zaangażowali się w nagonkę, bo ja wam serdecznie współczuję. Ja mogę ewentualnie debatować i rozmawiać z mocodawcą, to znaczy z prezesem Kaczyńskim. Proszę mu przekazać ode mnie ten sygnał. Czekam od wczoraj, dziś, będę czekał każdego dnia. Stań, rozmawiaj ze mną uczciwie o ty, co jest w Polsce i nie wysyłaj nagonki. Dziękuję - powiedział polityk.

Jarosław Kaczyński. Awantura w SejmieTusk wyzwał Kaczyńskiego: "Wyjdź ze swojej jaskini". Jest odpowiedź

Więcej o: