Suski o debacie Tusk - Kaczyński: Prezes nie czułby się najlepiej w pyskówce spod budki z piwem

- Donald Tusk kurczowo próbuje się dostać z powrotem do polityki, tak trochę jak kot na szybie, ślizga się pazurkami po szybie i niestety nie może zaczepić Jarosława Kaczyńskiego - stwierdził we wtorek w TVP Info poseł PiS Marek Suski, odnosząc się do apelu przewodniczącego PO o debatę z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Suski dodał jednocześnie, że Tusk to polityk "trzeciorzędnej rangi".

W poniedziałek przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w trakcie wystąpienia w Gdańsku zaapelował do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o wzięcie udziału w debacie.

- Panie Kaczyński, wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi, by wymienić się argumentami. Zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź się - mówił Tusk.

Jarosław Kaczyński. Awantura w SejmieTusk wyzwał Kaczyńskiego: "Wyjdź ze swojej jaskini". Jest odpowiedź

- To jest po prostu kompleks Donalda Tuska, który ma kompleksy wobec Jarosława Kaczyńskiego od lat - skomentował we wtorek w TVP Info poseł PiS Marek Suski.

Jak dodał, "z jednej strony jest mąż stanu, który ma wizję Polskiego Ładu (...), a z drugiej strony jest sfrustrowany polityk, który oddał bycie premierem dla dobrej fuchy w Brukseli". - Teraz wraca do kraju i mówi: "no to ja będę debatował o sprawach Polski". Miał okazję, mógł rządzić w Polsce, niestety zrezygnował z tego, bo lepiej płacili tam niż w Polsce, jako premierowi - ocenił Suski.

Zobacz wideo Awantura w Sejmie. Kaczyński nazywa opozycję hołotą (czerwiec 2020 r.)

Marek Suski: Jarosław Kaczyński to kulturalny człowiek

Poseł PiS stwierdził, że Donald Tusk "kurczowo próbuje się dostać z powrotem do polityki, tak trochę jak kot na szybie, ślizga się pazurkami po szybie i niestety nie może zaczepić Jarosława Kaczyńskiego".

- Donald Tusk to jest w tej chwili trzeciorzędnej rangi polityk. Z drugiej strony premierem jest Mateusz Morawiecki, więc jeżeli chciałby dyskutować, to może z premierem, który z pewnością w wielu sprawach jest zdecydowanie lepszy. Pokazał, że znalazł te zakopane miliardy, których Donald Tusk nie mógł odnaleźć - dodał Suski.

Według posła PiS Donald Tusk w debacie "byłby agresywny, napadałby na Jarosława Kaczyńskiego". - Jarosław Kaczyński jest człowiekiem kulturalny, nie czułby się najlepiej w pyskówce spod budki z piwem - podsumował Marek Suski.

Więcej o: