Porozumienie idzie na zwarcie z PiS ws. "lex TVN". Strzeżek o "narracji Kurskiego". "Nie odpuścimy"

Zastępca rzecznika prasowego Porozumienia Jan Strzeżek zapowiedział, że jego ugrupowanie nie poprze tzw. ustawy anty-TVN w obecnym kształcie. - Nie chcemy, żeby Polska była krajem, gdzie jedyna narracja w mediach, to narracja Jacka Kurskiego - powiedział.

Z doniesień Onetu wynika, że Prawo i Sprawiedliwość postawiło ultimatum Jarosławowi Gowinowi ws. projektu ustawy o radiofonii i telewizji. Według ustaleń portalu szefowi Porozumienia zagrożono odebraniem stanowiska wicepremiera.

- Jako Porozumienie od samego początku mówiliśmy, że tej ustawy w tym kształcie nie poprzemy. Nie chcemy, żeby Polska była krajem, gdzie jedyna narracja w mediach, to narracja Jacka Kurskiego, dlatego w tym kształcie tej ustawy nie poprzemy - powiedział w Sejmie Jan Strzeżek, zastępca rzecznika Porozumienia. 

Zobacz wideo Gowin przeciw Staroń. Siemoniak: To przejście cienkiej czerwonej linii

Porozumienie przeciwko ustawie medialnej

Jak dodał, "jednym z filarów Zjednoczonej Prawicy jest wolność i my chcemy realizować to, co obiecaliśmy". - Nie odpuścimy w jakimkolwiek stopniu tego, żeby media w Polsce nie mogły normalnie funkcjonować. Nieważne czy to są media przychylne czy nieprzychylne, nie chcemy doprowadzić do tego, że będzie tylko jedna narracja w mediach i będzie to narracja, co do której mamy sporo wątpliwości - stwierdził.

Zapytany, czy Porozumienie spodziewa się konsekwencji niepoparcia projektu, Strzeżek powiedział: - Nie ma co się spodziewać, czy nie spodziewać. Albo ma się charakter, odwagę, albo odwagi się nie ma. My nie raz pokazywaliśmy, że odwagę mamy i będziemy konsekwentnie wierni swoim przekonaniom. Nie pozwolimy, by którekolwiek media miały problemy z nadawaniem w Polsce - powiedział.

"Lex TVN" w tym tygodniu w Sejmie

Ryszard Terlecki, którego cytuje TOK FM, poinformował w poniedziałek, że projekt ustawy medialnej pojawi się na najbliższych obradach Sejmu. Posiedzenie rozpoczyna się w środę, szczegółowy harmonogram nie jest jeszcze znany. Zgodnie z projektem ustawy, którą 7 lipca złożyła w Sejmie grupa posłów PiS, niemożliwe będzie wydawanie koncesji mediom, zależnym od osób lub podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zdaniem krytyków uniemożliwi to funkcjonowanie stacji TVN, która należy do amerykańskiego Discovery. 

Więcej o: