Nowa Lewica. Czarzasty zawiesił Trelę. "Tak postępuje sojusznik PiS-u". "GW": Zawieszonych jest więcej

Poseł Tomasz Trela został zawieszony w ramach Nowej Lewicy. "Strach, panika i przerażenie. Tak właśnie postępuje sojusznik PIS-u" - skomentował decyzję Włodzimierza Czarzastego Trela.
Zobacz wideo Spięcie wicemarszałków Lewicy. Śmiszek: Cały klub przejdzie szkolenie

W sobotę przed zarządem krajowym Nowej Lewicy Tomasz Trela poinformował, że został zawieszony. "Strach, panika i przerażenie. Tak właśnie postępuje sojusznik PIS-u, bo metody są rodem z Nowogrodzkiej" - napisał poseł, załączając pismo podpisane przez Włodzimierza Czarzastego. "Gazeta Wyborcza" podaje, że zawieszonych zostało też kilku innych parlamentarzystów. Mają to być: Wiesław Szczepański, Karolina Pawliczak, Wiesław Buż, Bogusław Wontor, Jacek Czerniak.

"6 lipca Tomasz Trela wystosował wraz z grupą polityków i polityczek Nowej Lewicy i Sojuszu Lewicy Demokratycznej skierowany do przewodniczącego Nowej Lewicy list, w którym m.in. podważono fakt zaciągnięcia w imieniu partii zobowiązań politycznych dotyczących zasad i trybu konsolidacji dawnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny Roberta Biedronia. Treść tego listu została następnie przekazana mediom oraz udostępniona w portalach społecznościowych, wywołując liczne reakcje, zarówno dziennikarzy, jak i wyborców. Duża część komentarzy, które wywołały udostępnienie tego listu mediom i opinii publicznej, miała charakter krytyczny i sprowadza się do twierdzenia, ze w Nowej Lewicy panuje kryzys" - napisał Czarzasty.

Jak podkreślił, "rozpowszechnianie takich ocen i stanowiących ich podstawę materiałów nie służy dobremu imieniu partii". Dodał, że zawieszenie członkostwa powoduje utratę pełnionych w partii funkcji oraz utratę biernego i czynnego prawa wyborczego w partii, a takie zakaz ubiegania się z rekomendacji partii o mandat w organach władzy publicznej

Liderzy Lewicy - od lewej Adrian Zandberg, Robert Biedroń i Włodzimierz CzarzastyKonflikt w Nowej Lewicy. Biedroń i Gawkowski napisali list. Co z Czarzastym?

Nowa Lewica wybierze władze

W sobotę o 12:00 zbiera się zarząd krajowy Nowej Lewicy, podczas którego mają zostać wybrane nowe władze partii. Prawdopodobnie zostaną utworzone dwie frakcje, każda z przewodniczącym - po jednym z Wiosny i SLD. Jednak przed sobotnim zjazdem pod znakiem zapytania staje połączenie partii, do którego ma dojść na kongresie 9 października. Narasta bowiem konflikt w SLD. Część członków ugrupowania sprzeciwia się Włodzimierzowi Czarzastemu za porozumienie z PiS-em ws. Funduszu Odbudowy oraz zawieszeniu Marka Balta. Nie wiadomo więc czy będzie on dalej pełnił funkcję przewodniczącego.

Jarosław Kaczyński informuje o zakupie czołgów Abrams.Morawiecki nie chciał, ale chciał Kaczyński. Kupimy więc abramsy

Więcej o: