Rafał Trzaskowski: Mam nadzieję, że będzie mi dane ubiegać się o kolejną kadencję w Warszawie

Rafał Trzaskowski wyraził nadzieję, że będzie miał możliwość ubiegania się o reelekcję na drugą kadencję prezydenta Warszawy. Jak bowiem podkreślił, życie polityczne nauczyło go, że "wszystko może się zmienić".
Zobacz wideo Czy Rafał Trzaskowski chce wrócić do ogólnopolskiej polityki?

Obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został zapytany przez dziennikarza TOK FM, czy planuje ubiegać się o reelekcję. Przypominamy, że polityk objął urząd w listopadzie 2018 roku, a kolejne wybory samorządowe odbędą się w 2023 roku.

Rafał Trzaskowski przyznaje, że będzie chciał ubiegać się o drugą kadencję w Warszawie

- Jestem prezydentem miasta stołecznego i tak, planuję ubieganie się o reelekcję. Natomiast życie polityczne nauczyło mnie tego, żeby nie podejmować decyzji kilka lat wcześniej w sposób definitywny, bo wszystko się może zmienić. Przede wszystkim nieznana jest sytuacja polityczna. Ale mam nadzieję, że będzie mi dane ubiegać się kolejną kadencję w Warszawie - odpowiedział Trzaskowski

Prezydent Warszawy Rafał TrzaskowskiTrzaskowski na Paradzie Równości: Zawsze będziemy przy słabszych

Trzaskowski o byciu prezydentem Warszawy: Pracuję po kilkanaście godzin dziennie

W zeszłym miesiącu polityk był pytany przez Beatę Lubecką na antenie Radia ZET o kwestię swojego urlopu i tego, jak pomimo licznych rozjazdów, nadal ma czas na sprawowanie urzędu.

Barbara Nowacka, Inicjatywa Polska, Koalicja Obywatelska  Tusk na premiera, Trzaskowski na prezydenta? Barbara Nowacka komentuje

- Wszyscy wiedzą, że prezydent miasta stołecznego Warszawy ma nieregulowany czas pracy. Warszawiacy mi płacą za moją pracę, natomiast ja nie biorę nadgodzin, a pracuję po kilkanaście godzin dziennie, pracuję w weekendy. Proszę się nie martwić, mam czas na Warszawę - odpowiedział wówczas Trzaskowski. - Natomiast proszę pamiętać, że prezydent miasta stołecznego Warszawy ma, jak każdy samorządowiec, nieregulowany czas pracy. Nie pracujemy od 8 do 16, chyba każdy o tym wie. Pracujemy znacznie, znacznie więcej, dłużej - uściślił Trzaskowski, dodając, że pytanie o jego urlop nieustannie powraca. - Na szczęście nie bierzemy pieniędzy za nadgodziny dlatego, że oszczędzamy pieniądze dla budżetu miasta. A pracujemy po kilkanaście godzin dziennie i również pracujemy świątek, piątek - skwitował. 

Więcej o: