Jaś Kapela zmierzy się z byłym dziennikarzem TVP Info na gali MMA. Prawica vs lewica na pięści

Lewicowy aktywista i prawicowy dziennikarz staną przeciwko sobie do walki podczas gali MMA. Ziemowit Kossakowski tłumaczy, że robi to dla pieniędzy, Jaś Kapela z kolei zapewnia, że wesprze dziennikarza w spełnieniu marzeń o zostaniu pobitym przez poetę.
Zobacz wideo Fame MMA jako promowanie patologii? Odpowiada Wojciech Gola [Plotkersi Ekstra]

Na początku lipca polski poeta i publicysta Krytyki Politycznej Jaś Kapela snuł rozważania na Twitterze na temat swojej ewentualnej walki w MMA. "Jak myślicie, ile powinienem wziąć za udział w walce MMA? I z jakim nacjonalistą/kapitalistą chcielibyście mnie zobaczyć w oktagonie?" - pytał. Okazuje się, że Kapela znalazł w końcu przeciwnika. Jest nim Ziemowit "Piast" Kossakowski, były dziennikarz TVP Info, który w przeszłości startował z listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Jak pisze serwis Sport.pl, walka ma odbyć się w ramach MMA VIP, wydarzenia organizowanego przez Marcina Najmana. 

Kapela kontra Kossakowski. Lewicowy aktywista i prawicowy dziennikarz zawalczą w MMA

Jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Kossakowski, walka odbędzie się w Warszawie na przełomie września i października. "Będzie to pierwsza w historii walka MMA w oktagonie. Ostro poleje się krew. Prawica vs lewica. Prawdziwa wojna na pięści. Bez miękkiej gry" - napisał dziennikarz. 

Za to Jaś Kapela uważa, że walka potrwa 30 sekund. "Będziesz leżał na glebie, a po minucie będę zjadał resztki Twojego styranego serducha. Tak, jestem weganinem, ale dla Ciebie zrobię wyjątek" - skwitował publicysta. 

Ziemowit KossakowskiZawieszony w TVP Info. Kim jest Ziemowit Kossakowski?

Ziemowit Kossakowski o walce z Jasiem Kapelą na gali MMA: Robię to dla pieniędzy

- Potwierdzam, że dostałem taką propozycję i już się zgodziłem. Nie wiem, czy wyraził też zgodę Jaś Kapela. Ze swojej strony powiem, że z przyjemnością stoczę tę walkę. Każda okazja, żeby spuścić łomot lewackiemu publicyście, jest dobra - skomentował sprawę Kossakowski w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Dlaczego dziennikarz zdecydował się przyjąć propozycję? - Dla pieniędzy. Podczas tej gali będzie sporo interesujących walk, ale tylko ta jedna, nasza, będzie miała wyraźny kontekst polityczno-publicystyczny. Myślę, że zapowiada się znakomita walka - dodał. 

Jaś Kapela skazany za przeróbkę hymnuGrzywna za zmianę słów hymnu. Śpiewają kolejni

Według ustaleń portalu negocjacje z Jasiem Kapelą wciąż trwają. Chodzi o wysokość wynagrodzenia za walkę. Publicysta powiedział jednak, że "potrzebującym nie odmawia wsparcia", a Ziemowit Piast Kossakowski "bardzo chce zostać pobity przez poetę". 

Więcej o: