Nieoficjalnie: Były doradca prezydenta Andrzeja Dudy ma zostać nowym wicenaczelnym "Gazety Lubuskiej"

Marcin Kędryna ma zostać wicenaczelnym "Gazety Lubuskiej" - informuje nieoficjalnie Onet. Wcześniej Kędryna był doradcą prezydenta Andrzeja Dudy.

Jeśli te informacje się potwierdzą, będzie to już kolejna zmiana kadrowa w Polska Press, po przejęciu firmy przez państwowy PKN Orlen. W gazeta.pl pisaliśmy o wymianie redaktorów naczelnych w Polska Press po transakcji:

Zobacz wideo Włodzimierz Czarzasty apeluje do Andrzeja Dudy: Niech się pan obudzi i weźmie do roboty!

Kędryna wiceszefem "Gazety Lubuskiej"? Były doradca Dudy nie komentuje

Marcin Kędryna, były doradca prezydenta Andrzeja Dudy, w przeszłości zajmował się dziennikarstwem. Pisał dla "Gazety Krakowskiej", "Przekroju", "Ozonu" i do ilustrowanego magazynu dla mężczyzn "Malemen". W latach 2010-2013 był redaktorem prowadzącym iPadowe wydania tego tytułu.

Andrzej DudaAndrzej Duda o wyborach kopertowych: Koniec końców byłem przeciw

Stanowisko wicenaczelnego w redakcji "Gazety Lubuskiej" Kędryna miałby objąć w przyszłym tygodniu - pisze Onet. "Były szef Bura Prasowego Kancelarii Prezydenta w rozmowie z Onetem nie chciał komentować tych informacji" - napisał portal. 

Marcin Kędryna. Kim jest?

Marcin Kędryna był też asystentem Andrzeja Dudy w Parlamencie Europejskim, a w 2015 roku pracował w przy jego kampanii. Następnie odpowiadał w Pałacu Prezydenckim za koordynację kontaktów z mediami, zajmował się też relacjonowaniem w mediach społecznościowych, a w 2019 roku został dyrektorem biura prasowego - z Kancelarią pożegnał się jednak pod koniec 2020 roku.

Białystok, radny PiS Henryk DębowskiBiałystok. Radnego PiS oskarżono o blokowanie Marszu Równości. Decyzja sądu

Marcin Kędryna i Andrzej Duda znają się już od szkoły podstawowej. - Znamy się 40 lat. Skłamałbym, mówiąc, że jego wygrana w wyborach niczego nie zmieniła w naszym układzie. Zmieniła. Ale nie na tyle, żebym zapomniał, jak ma na imię. Albo drżał, czy aby krzywo na mnie nie spojrzy. Czasem stąpam po cienkim lodzie - mówił Kędryna w rozmowie z Polsat News październiku 2020 r.

Więcej o: