Afera mailowa. Wyciekła rzekoma notatka Dworczyka zaadresowana do Kaczyńskiego

Do sieci wyciekł kolejny dokument, który ma pochodzić ze skrzynki mailowej Michała Dworczyka. To notatka zaadresowana do Jarosława Kaczyńskiego, która dotyczy "polityki państwa wobec polskiego przemysłu obronnego".

O kolejnym dokumencie, który pojawił się w serwisie Telegram, poinformował Onet. Chodzi o notatkę służbową z grudnia ubiegłego roku, z której wynika, że Jarosław Kaczyński, wicepremier ds. bezpieczeństwa, miał zaakceptować rekomendacje "działań związanych z wdrażaniem polityki państwa wobec polskiego przemysłu obronnego".

Dokument, rzekomo pochodzący ze skrzynki mailowej Michała Dworczyka, obejmuje plany na lata 2021-2026. Portal podaje, że w punkcie notatki dotyczącym Polskiej Grupy Zbrojeniowej rekomendowana jest "koncentracja działalności na rozwoju i produkcji uzbrojenia, zwiększenie samodzielności spółek produkcyjnych Grupy i racjonalizacja struktury zarządczej".

Szef KPRM Michał DworczykMichał Dworczyk o wycieku-emaili: Przekazałem premierowi gotowość rezygnacji

Zobacz wideo Jadwiga Emilewicz komentuje atak hakerski na Michała Dworczyka

Afera e-mailowa

Na początku czerwca szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował o ataku hakerskim na skrzynkę mailową i media społecznościowe jego i jego żony. W wydanym oświadczeniu poinformował, że służby specjalne prowadzą działania wyjaśniające w związku z doniesieniami o włamaniu na jego konto mailowe, konto jego żony, a także ich konta w mediach społecznościowych. Dworczyk zapewnił również, że w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny, lub ściśle tajny.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego podała w lipcu, że ataki hakerskie na Polskę objęły również system poczty elektronicznej Sejmu RP. Włamanie miało być częścią tzw. akcji "Ghostwriter", w której doszło do złamania zabezpieczeń skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka i wycieku wiadomości.

Na kanale Telegram od kilku tygodni publikowane są maile, mające rzekomo pochodzić z prywatnej skrzynki Michała Dworczyka.

KPRMAfera mailowa. Telegram publikuje e-maile ws. nagród dla urzędników KPRM

Więcej o: