Dąb w Rudzie Pilczyckiej nazwany na cześć posła Solidarnej Polski. "Czynnie działa i wspiera"

Jeden z dębów w gminie Słupia Konecka w woj. świętokrzyskim został nazwany przez radnych imieniem Mariusz. Imię nie jest jednak przypadkowe, bo nawiązuje do posła Solidarnej Polski Mariusza Goska.

Głosowanie w tej sprawie przeprowadzono na ostatnim posiedzeniu rady gminy Słupia Konecka, które odbyło się 30 czerwca. Uchwałę poparło 12 na 15 radnych, trzech było nieobecnych.

Status pomnika przyrody uzyskał dąb w Rudzie Pilczyckiej o obwodzie blisko 4,5 m i 25 metrach wysokości. Drzewo otrzymało też imię "Mariusz" na cześć posła Solidarnej Polski Mariusza Goska. Jak mówił w rozmowie z portalem tkn24.pl inicjator projektu, podleśniczy Jerzy Nowacki z Leśnictwa Ruda Pilczycka, imię dębu odnosi się do "czynnie działającego i wspierającego lokalne działania pana posła".

Zobacz wideo Kaczyński "reaguje" na nepotyzm w PiS. Tusk: Jesteśmy świadkami albo skrajnej nieudolności, albo jawnego szyderstwa

Dąb "Mariusz" na cześć posła Solidarnej Polski

- Cieszę się, że samorządowcy i przedstawiciele lasów dostrzegli moje działania w obszarze i na rzecz pięknej świętokrzyskiej przyrody - skomentował w rozmowie z portalem Onet.pl poseł Mariusz Gosek. Jako przykład podał m.in. "wsparcie inicjatyw dla rozwoju rezerwatów przyrody, jak Skałki w Niekłaniu czy Gagaty Sołtykowskie", a także "skuteczne interwencje na rzecz ochrony przyrody przed niekorzystnymi dla mieszkańców inwestycjami, jak budowa potężnych ferm kurzych".

Mariusz Gosek objął mandat poselski w lutym 2020 r. w miejsce Dominika Tarczyńskiego, który został posłem do Parlamentu Europejskiego. Wcześniej - od 2018 r. - Gosek był radnym sejmiku świętokrzyskiego, był też członkiem zarządu województwa. W latach 2015-2019 był sekretarzem generalnym Solidarnej Polski.

Więcej o: