Polacy uważają, że miejsce Trzaskowskiego jest w PO. "Może mieć kapitalne znaczenie" [SONDAŻ]

Miejsce Rafała Trzaskowskiego wciąż jest w Platformie Obywatelskiej - tak uważa większość Polaków badana przez Pollster. - Jest jeszcze młodym politykiem. (...) Jego czas jeszcze nadejdzie - mówi Bronisław Komorowski.
Zobacz wideo Donald Tusk o Trzaskowskim: Trochę zazdroszczę. Moim priorytetem są wygrane wybory

Według doniesień medialnych Rafał Trzaskowski próbował przeforsować wybory na szefa Platformy Obywatelskiej, aby o tę funkcję zawalczyć z wracającym do polskiej polityki Donaldem Tuskiem. "Super Express" informował z kolei, że prezydent Warszawy żądał, aby ogłosić go kandydatem na premiera, jednak nic z tego nie wyszło.

Poseł Zbigniew Girzyński odchodzi z Klubu PiSGirzyński: Jeśli nie mamy środków na 500 plus, trzeba to uczciwie powiedzieć

Miejsce Trzaskowskiego jest w PO

W zeszłym tygodniu Rafał Trzaskowski ogłosił, że nie opuści Platformy Obywatelskiej. - Nigdzie się nie wybieram - mówił dziennikarzom. I to właśnie tam jest jego miejsce - tak twierdzi 69 proc. badanych przez Pollster dla "Super Expressu". Natomiast 31 proc. respondentów uważa, że po powrocie Donalda Tuska Rafał Trzaskowski powinien odejść z PO i założyć własną partię.

- Rafał jest jeszcze młodym politykiem. Ma ogromne atuty w swoich rękach. Jego czas jeszcze nadejdzie - powiedział w rozmowie z gazetą były prezydent Bronisław Komorowski. Jeden z polityków Platformy Obywatelskiej podkreślił natomiast, że konflikt został zażegnany. - Sprawa jest zamknięta, uspokojona. Rafał jest naprawdę naszym atutem i może mieć dla Platformy kapitalne znaczenie - zaznaczył.

Sondaż dla "Super Expressu" przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 6-7 lipca 2021 roku na próbie 1049 dorosłych Polaków.

Patryk Jaki podczas konferencji prasowej na Rynku Głównym w Krakowie, 11 kwietnia 2019Patryk Jaki zablokowany na TikToku. "Jeśli TikTok się nie ogarnie to..."

Więcej o: