Sondaż dla "SE": Koalicja Obywatelska przeskoczyła na drugie miejsce. Partia Hołowni z utratą poparcia

Powrót Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej jest już widoczny w sondażach. Jak wynika z badania Pollster dla "Super Expressu", Koalicja Obywatelska odnotowała wzrost poparcia o kilka punktów procentowych, a tym samym zepchnęła Polskę 2050 na trzecie miejsce.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lipcu, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby uzyskać w nich 35,25 proc. poparcia - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu". Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 24,3 proc. (wzrost o 3,34 p.p.).

Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 (18,75 proc., spadek o 4,29 p.p.).

W Sejmie znalazłyby się również Konfederacja (7,67 proc.) i Lewica (6,45 proc.). Progu wyborczego nie przekroczyłyby Polskie Stronnictwo Ludowe (4,3 proc.) i Kukiz'15 (2,6 proc.).

Sondaż został przeprowadzony w dniach 6-7 lipca na próbie 1049 dorosłych Polaków.

Zobacz wideo Donald Tusk o Trzaskowskim: Trochę zazdroszczę. Moim priorytetem są wygrane wybory

Sondaże po powrocie Donalda Tuska na fotel szefa PO

To kolejny opublikowany w środę sondaż, który wskazuje na wzrost poparcia dla Koalicji Obywatelskiej po powrocie Donalda Tuska na stanowisko przewodniczącego PO. Z badania IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu wynika, że chęć oddania głosu na KO deklaruje 20 proc. ankietowanych (wzrost o 3,1 p.p.). Także w badaniu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF FM partia przesunęła się na drugą pozycję.

Przypomnijmy: Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu w 2019 r. zdobyło 43,59 proc. głosów, Koalicja Obywatelska - 27,40 proc., Lewica - 12,56 proc., PSL-Koalicja Polska - 8,55 proc., a Konfederacja - 6,81 proc.

Więcej o: