Sprawa Sławomira Nowaka. CBA zatrzymało kolejną osobę

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę w związku z postępowaniem przeciwko byłemu ministrowi transportu Sławomirowi Nowakowi. To Ukrainka, która ma usłyszeć m.in. zarzut prania pieniędzy.

Do zatrzymania doszło w środę 7 lipca w godzinach porannych. Funkcjonariusze gdańskiej Delegatury CBA zatrzymali obywatelkę Ukrainy. Po zakończeniu czynności procesowych zatrzymana kobieta ma zostać przewieziona do stołecznej Prokuratury Okręgowej, gdzie usłyszy zarzuty. 

Zobacz wideo Tomczyk: Słyszałem, że CBA chciało wejść do wszystkich posiadłości Obajtka, ale nie ma tylu funkcjonariuszy

Sprawa Sławomira Nowaka. Zarzuty usłyszało już 15 osób 

"Są to kolejne czynności przeprowadzone przez CBA w związku ze śledztwem dotyczącym działania zorganizowanej grupy przestępczej, utworzonej i kierowanej przez Sławomira N. Do tej pory zarzuty w tej sprawie usłyszało 15 osób. Podejrzanym zarzuca się m.in. udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy, żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych" - czytamy na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego

Sprawa byłego ministra transportu prowadzona jest przez Delegaturę Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku i Prokuraturę Okręgową w Warszawie, wspólnie z prokuratorami Specjalnej Prokuratury Antykorupcyjnej w Kijowie oraz Narodowym Antykorupcyjnym Biurem Ukrainy.

Sprawa Sławomira Nowaka. "Biegły z zakresu genetyki sformułował kategoryczny wniosek"

5 lipca informowaliśmy, że Sławomirowi Nowakowi postawiono 17 zarzutów. Były minister transportu, pełniąc funkcję szefa Ukrawtodoru, miał m.in. dopuścić się korupcji i przyjmować dobra majątkowe w zamian za bezprawne wpływanie na przebieg postępowań przetargowych dotyczących remontów i budowy dróg na Ukrainie.

- Biegły z zakresu genetyki sformułował kategoryczny wniosek, że na przedmiotach służących do spinania pieniędzy, jak i na przedmiotach służących do ich przechowywania ujawniono materiał genetyczny Sławomira N. Można pokusić się o konkluzję, że Sławomir N. miał kontakt z dowodową gotówką - mówił prokurator.

- To, co dzisiaj robi prokuratura, to manipulacja dowodami. Zamiast aktu oskarżenia mamy manipulację dowodami w mediach - mówiła z kolei adwokatka Sławomira Nowaka. 

Więcej o: