Jarosław Kaczyński odpowiada szefowi MSZ Izraela. "Bezczelne i niedopuszczalne. Tyle mam do powiedzenia"

Jarosław Kaczyński odniósł się do reakcji Izraela na nowelizację kodeksu postępowania administracyjnego. - Po pierwsze, sami stanowimy prawo, a po drugie, nie jesteśmy nikomu niczego winni. Nawet złamanego grosza - powiedział.

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu "Gazecie Polskiej". Jego fragment opublikował portal niezalezna.pl. Prezes PiS w rozmowie z tygodnikiem odniósł się do słów szefa MSZ Izraela Jaira Lapida nt. przyjętej przez Sejm nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego. Stwierdził, że były one "bezczelne i niedopuszczalne".

Zobacz wideo Kaczyński "reaguje" na nepotyzm w PiS. Tusk: Jesteśmy świadkami albo skrajnej nieudolności, albo jawnego szyderstwa

Nowelizacja KPA. Jarosław Kaczyński odpowiada Lapidowi

- Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie. Ale przy okazji po raz kolejny okazało się, iż nasza opozycja uważa, że Polska jest jakimś państwem drugiego gatunku. Jeśli wsłuchać się w ich głosy, to należałoby uznać, że zanim Sejm RP uchwali prawo, to powinien prowadzić konsultacje w przynajmniej kilku miejscach na świecie i testować, czy ono spotka się z aprobatą. Mam radykalnie odmienny pogląd w tej sprawie. Po pierwsze, sami stanowimy prawo, a po drugie, nie jesteśmy nikomu niczego winni. Nawet złamanego grosza - powiedział Kaczyński. - Natomiast są rachunki, które wobec nas nie zostały uregulowane. Za zbrodnie i zniszczenia II wojny światowej Niemcy są nam winni przeszło bilion dolarów - dodał. 

Mateusz MorawieckiMorawiecki pytany o pracę Koteckiej w LINK4. "Niektórzy pracują od dawna"

W czerwcu Sejm przyjął nowelizację kodeksu postępowania administracyjnego. 

Strona izraelska uważa, że procedowane w polskim parlamencie przepisy dyskryminują spadkobierców żydowskich nieruchomości w Polsce w sprawie ubiegania się o zwrot majątku. Minister spraw zagranicznych Izraela Jair Lapid powiedział, że nowelizacja kodeksu jest "hańbą". "Zachowanie pamięci o zagładzie i troska o prawa ocalonych z Holokaustu, do których zalicza się kwestia zwrotu mienia żydowskiego zagrabionego podczas Zagłady, są kluczowymi elementami tożsamości leżą u podstaw istnienie Państwa Izrael" - głosiło stanowisko ambasady Izraela. 

Szczepionka przeciwko COVID-19.Dr Grzesiowski: Koronawirus działa jak "ślepy snajper"

Więcej o: